۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۰:۵۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84330434
۰ نفر

برچسب‌ها

شمار مبتلایان جهانی کرونا به بیش از ۱۶۳ میلیون نفر رسید

تهران- ایرنا- گزارش‌ مراکز رسمی نشان می دهد ، شمار مبتلایان جهانی ویروس کرونا تا بامداد یکشنبه به ۱۶۳ میلیون و ۱۲ هزار نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا از مرکز وب سایت آماری ورلد میتِرز (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به همه گیری کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می‌دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به ۳ میلیون و ۳۷۹ هزار و ۷۷ نفر رسیده است.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در هند که در چند روز گذشته شاهد بیشترین تلفات جهانی بوده است، ۳۰۷ هزار و ۶۶۵ نفر به کووید ۱۹مبتلا  شده و چهار هزار و ۲۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین آمار نشان می‌هد، شمار مبتلایان به این بیماری در هند به ۲۴ میلیون و ۶۷۹ هزار و ۹۰۸ نفر و مرگ و میر ناشی از آن نیز به ۲۷۰ هزار و ۲۵۴ نفر رسیده است.

همچنین شمار بهبود یافتگان کووید ۱۹ در هند ۲۰ میلیون و ۷۸۲ هزار نفر گزارش شده است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، فرانسه، ترکیه و روسیه به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماری کرونا در جهان هستند.

بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، نوع هندی ویروس کرونا به دلیل «جهش مضاعف» قدرت سرایت بیشتری نسبت به دیگر گونه ها دارد.

در ویروس جهش یافته هندی برای نخستین بار، دو موتاسیون (تغییرات ژنتیکی) همزمان شناسایی شده‌اند، پیش از این هم سابقه ترکیب متاسیون ها وجود داشته، ولی هیچ وقت به طور همزمان یک ویروس در یک ویروس ادغام نشده بود.

این گونه ویروس خطرناک در بیشتر قاره های جهان  به راحتی در حال تبدیل شدن به اکثریت جمعیت مبتلایان به کرونا است و اکنون بیش از ۶۰ درصد مبتلایان به کرونا در هندوستان به گونه جهش یافته ویروس مبتلا شده اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha