گردهمایی جمعی از شهروندان صربستان در حمایت از مسلمانان فلسطین

بلگراد-ایرنا- تعداد کثیری از مسلمانان صربستان در شهر نووی پازار در جنوب این کشور گردهمایی را در حمایت از مسلمانان فلسطین برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، این گردهمایی اعتراض آمیز  که در روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه از سوی حزب دمکراتیک سنجاک برگزار شد، در آن «راسیم لیاییج» رهبر این حزب که در دولت پیشین صربستان در سمت معاون نخست وزیری و وزیر انجام وظیفه می کرد نیز در کنار چند صد نفر از شهروندان نووی پازار در این جمع شرکت داشت.
رسانه های خبری صربستان نیز در گزارش هایی با اشاره به برگزاری گردهمایی حمایت از مسلمانان فلسطین در شهر نووی پازار اعلام داشتند که از زمان آغاز درگیری ها در فلسطین و حمله به مسجد الاقصی که سومین مکان مهم در جهان برای مسلمانان در سراسر جهان پس از مسجد الحرام در مکه و مسجد حضرت محمد (ص) در مدینه است، مسلمانان شهر نووی پازار در منطقه سنجاک صربستان برای برادردان دینی خود در فلسطین ابراز نگرانی کردند.
این گردهمایی اعتراض آمیز در  شهر نووی پارار صربستان در حمایت از مسلمانان فلسطین اولین بار نیست که در این شهر برگزار می شود، به ویژه در ده سال گذشته تقریباً تمامی حملاتی که از سوی نیروی های رژیم صهیونیستی بر علیه مسلمانان فلسطین صورت گرفته است، مسلمانان صربستان علناً با فلسطینی ها ابراز همدردی کرده اند. 
علاوه بر گردهمایی روز شنبه در شهر نووی پازار اکثریت مسلمان در جنوب صربستان در روز چهارشنبیه ۲۲ اردیبهشت امسال نیز جمعی از مردم صربستان و فلسطینی های مقیم این کشور در حمایت از مردم فلسطین در میدان بزرگ شهر بلگراد تجمع کرده و شعارهای ضد رژیم صهیونیستی و آزادی فلسطین سردادند.
ارتش رژیم صهیونیستی از سه شنبه گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده که تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، به شهادت رسانده‌ است.
نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین در غزه نیز به تلافی جنایات رژیم صهیونیستی و در پاسخ به این رژیم، صدها موشک به سرزمین های اشغالی شلیک کرده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha