کنشگر انگلیسی: حمله تل آویو به مقر رسانه‌ها یورش به آزادی بیان است

لندن – ایرنا – عضو ارشد بزرگترین پویش ضد جنگ انگلیس تصریح کرد که تخریب ساختمان خبرگزاری‌ها در غزه توسط رژیم اشغال‌گر قدس نماد حمله به آزادی بیان و تلاش برای انحصار اطلاعات درباره جنایت‌ها در فلسطین اشغالی است.

«استفان بل» شامگاه شنبه پس از شرکت در تظاهرات گسترده ضد صیهونیستی مردم انگلیس، به خبرنگار ایرنا در لندن گفت: در جنگ جاری، دولت اسرائیل مصمم است تا مانع پخش هر خبری شود که با گردش آزاد اطلاعات مغایرت دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی در روزها گذشته حملات وحشیانه‌ای را به نوار غزه آغاز کرده که تاکنون صدها غیرنظامی که اکثر آن‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهد، به شهادت رسانده‌ است. این رژیم در تازه ترین تحول صورت گرفته، در اقدامی جنایتکارانه و خلاف قوانین بین‌المللی و به منظور جلوگیری از پوشش جنایات خود، « برج الجلا » را در غزه که شماری از دفاتر رسانه‌های بین‌المللی در آن استقرار داشتند، هدف قرار داد.

در برج الجلاء دفاتر خبری رسانه‌های بین المللی از جمله شبکه الجزیره، اسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه در آن قرار داشتند و اخبار مربوط به غزه را پوشش می‌دادند. فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد این برج به شکل کامل ویران شده است.

«استفان بل» می‌گوید: تخریب برج الجلا که در آن خبرگزاری الجزیره و آسوشیتدپرس مستقر بود، نماد حمله به آزادی بیان است. اما فلسطینیان و  انسان‌های آزادی‌خواه در جهان در برابر انحصار اطلاعات از منابع طرفدار اسرائیل و امپریالیسم تسلیم نمی‌شوند.

این فعال ضد جنگ با بیان این که جریان اطلاعات از طریق شبکه‌های مجازی ادامه می‌یابد، تصریح کرد که ندای آزادی خواهی فلسطینیان هم به واسطه برگزاری تظاهرات سراسری در جهان شنیده خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: ساختمان‌ها را می‌توان نابود کرد اما حقیقت همواره زنده می‌ماند.

پیشتر مدیرعامل آسوشیتدپرس در واکنش به حمله رژیم صهیونیستی علیه برج الجلا در غزه ابراز نگرانی و تصریح کرد که اسرائیل از مقر این دفتر مطلع بود.

 «گری پروت» در این بیانیه عنوان کرد: ما از اینکه ارتش اسرائیل ساختمانی را که در آن دفتر AP و سایر سازمان های خبری در غزه مستقر هستند هدف قرار داد و تخریب کرد، وحشت کرده‌ایم. وی افزود: آنها مدتهاست که محل دفتر ما را می دانند و اطلاع دارند که روزنامه نگاران در آنجا در حال کار هستند.

این فعال رسانه‌ای عنوان کرد: به دنبال کسب اطلاعات از دولت اسرائیل هستیم و با وزارت امور خارجه ایالات متحده در ارتباط هستیم تا اطلاعات بیشتری دریافت کنیم. «پروت» رویداد امروز را نگران کننده توصیف کرد و افزود که آنچه امروز اتفاق افتاده است، موجب می شود که جهان کمتر از آنچه در غزه اتفاق می افتد، آگاه شود.

امروز بالغ بر یک صد هزار نفر از مردم، فعالان مدنی، گروه‌های مدافع حقوق بشر و ضدجنگ امروز در شهرهای مختلف انگلیس و ایرلند تجمع کرده و با سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل، از انتفاضه فلسطین حمایت کرده و خواستار توقف جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی و واکنش فوری جامعه جهانی شدند.

کنشگر انگلیسی:حمله تلاویو به مقر رسانه‌ها یورش به آزادی بیان است

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha