وضعیت اراضی کاخ تاریخی مروارید کرج تعیین تکلیف می شود

کرج - ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان البرز اعلام کرد که وضعیت اراضی ۱۱۰ هکتاری کاخ تاریخی مروارید مهرشهر کرج در آینده نزدیک تعیین تکلیف می شود.

فریدون محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا  اظهار داشت: اکنون این اراضی در تملک بنیاد تعاون یک نهاد قرار دارد که تلاش ها بر واگذاری آنها به میراث فرهنگی است.

وی ادامه داد: با تعیین تکلیف اراضی اطراف کاخ مروارید اقدام لازم برای مرمت این اثر تاریخی انجام خواهد شد.

محمدی با اشاره به اعلام آمادگی شهرداری کرج برای مرمت کاخ تاریخی مروارید گفت : پس از تعیین تکلیف اراضی محدوده کاخ از دستگاه های اجرایی برای مرمت این اثر تاریخی دعوت به عمل می آید.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی البرز تاکید کرد که ما از اقدام دستگاه های اجرایی برای مشارکت در مرمت این اثر تاریخی استقبال می کنیم.

کاخ تاریخی مروارید در اراضی به وسعت ۱۱۰ هکتار در منطقه مهر شهر کرج با سبک معماری منحصر به فرد در دهه ۴۰ ساخته شده است.

این اثر تاریخی طی سال های گذشته براثر بارندگی ها و تغییرات جوی دچار آسیب شده است .

شهرداری کرج طی یکسال گذشته تاکنون عملیات مرمت و زیباسازی ابنیه و اراضی اطراف این کاخ را انجام داده  که جلوه خاصی به آن بخشیده است.

پیمان بضاعتی پور رییس سازمان سیما ، منظر و فضای  سبز شهرداری کرج روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه جاری در گفت وگو با خبرنگاران ضمن اعلام آمادگی شهرداری برای مرمت بنای کاخ مروارید  از اجرای پروژه های عمرانی و زیبا سازی در اراضی اطراف این بنای تاریخی خبر داد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha