۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۶
کد خبرنگار: 1432
کد خبر: 84330340
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده دشتستان: احترام به معلم باید در جامعه نهادینه شود

بوشهر – ایرنا : نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه مدیون تلاش‌ها و زحمات معلمان هستیم و یکی از مهمترین وظایف ما احترام گذاشتن به مقام معلم است که این فرهنگ باید در جامعه نهادینه شود.

به گزارش ایرنا، ابراهیم رضایی شنبه شب در تجلیل از معلمان نمونه شهرستان دشتستان افزود: معلمان دغدغه‌های زیادی دارند و همه ما باید کمک کنیم که کاری بزرگ انجام و دغدغه این قشر برطرف شود.
 وی اضافه کرد: آموزش و پرورش ارکان مختلفی دارد که معلم مهمترین رکن آن است و باید بیش از پیش به این رکن مهم توجه شود زیرا هزینه‌کردن در آموزش و پرورش نوعی سرمایه‌گذاری برای رشد و آینده جامعه است. 

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی یکی از مضرات آموزش و پرورش را خصوصی سازی در بخش‌های مختلف آموزشی این نهاد عنوان کرد و گفت: مدارس دولتی باید بهترین مدارس هر شهر و روستا باشند و رقابت علمی برای حضور در این مدارس شکل گیرد و مخالف خصوصی سازی در آموزش و پرورش هستیم.

وی ادامه داد: تداوم این وضعیت باعث می‌شود تا این افراد که از مزایای تحصیلی بهتری برخوردار بوده‌اند در مناصب تصمیم گیری، مسئولیت‌ها و استخدامی‌ها نیز جایگاه بهتری کسب کنند و بتدریج همه مسئولیت‌ها هم به فرزندان افراد ثروتمند برسد و این یک ایراد اساسی است که آینده فرهنگ، اقتصاد، سیاست در دست پولدارها باشد.

رضایی افزود: باید از حق این دانش‌آموزان که تریبونی در اختیار و چه بسا توانی هم برای دفاع ندارند، دفاع و جلوی این بی‌عدالتی‌ها گرفته شود.

وی اضافه کرد: در کنار مسائل معیشتی و حقوق و مزایای معلمان، امنیت شغلی هم یکی از دغدغه‌های اساسی است که بسیاری از افراد شاغل در این عرصه از وضعیت ناراضی و نسبت به آینده خود نگران هستند و باید با ارائه راهکار مناسب برای حل مشکلات آنها تلاش شود.

در این آیین شماری از معلمان نمونه شهرستان دشتستان مورد تجلیل قرار گرفتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha