سرخه حصار؛ روزهای متفاوت کرونایی

تهران-ایرنا- بوستان سرخه حصار همچون بسیاری از بوستان‌های پایتخت از آغاز شیوع کرونا در تهران تا به امروز تعطیلی های زیادی را دیده‌است؛ اما این روزها با حضور سالمندان و اجرای طرح واکسیناسیون روزهای متفاوتی را تجربه می‌کند.

به گزارش ایرنا، پیچ و خم های مسیر داخلی بوستان جنگلی سرخه حصار برای سومین روز متوالی تجربه متفاوتی از حضور را در حافظه تاریخی خود ثبت می کند؛ حضور خودروهایی که حامل افراد سالمند و خانواده آنان هستند و پس از ۲ سال به امید ریشه کنی کرونا به سمت جایگاه دریافت واکسن حرکت می کنند.

از ابتدای شیوع کرونا و انتشار اخبار این اپیدمی مرگبار، متخصصان، کشف، تهیه و تولید انبوه واکسن را درمان قطعی و ریشه کنی کرونا اعلام کرده اند و این روزها پس از تهیه واکسن و واردات آن به کشور، با اعلام اولویت های تزریق، نوبت به افراد سالمند رسیده است.

می‌گوید: «هوا گرم است؛ دل ما هم به تزریق واکسن گرم است؛ امیدواریم که تزریق واکسن برای فرزندانمان هم به زودی آغاز شود و از این نحسی کرونا خلاص شویم».

اینها را پیرمرد ۷۹ ساله ای می گوید که برای تزریق واکسن پیج و خم های بوستان جنگلی سرخه حصار را با خودرو طی می کند تا واکسن سهمیه ای خود را دریافت کند و امیدوار باشد به روزهای آینده؛ روزهایی که قرار است مثل روزهای ۲ سال گذشته نباشد.

آقای باقری که کارمند بازنشسته وزارت علوم است و طی ۲ سال گذشته قرنطینه خانگی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا تجربه کرده است، به همراه دختر خود مسیر بوستان جنگلی را طی می کند؛ خوشحال است و می گوید: از زمانیکه اولویت های تزریق واکسن اعلام شد، دغدغه ام حضور در مراکز درمانی به دلیل ازدحام و شلوغی آن مراکز بود و نگران بودم که با مراجعه به این مراکز، به کرونا مبتلا شده و سایر اعضای خانواده را نیز در معرض آسیب جدی قرار دهم.

او، که ساکن شرق تهران است، اکنون که در خودرو شخصی خود به سمت جایگاه دریافت واکسن می رود، امیدوار است که با تزریق واکسن پیشگیری جدی برای ابتلا حاصل شود و به زودی این پیش‌گیری به کل جامعه تسری پیدا کند.

آقای باقری، از اینکه مجبور نیست برای تزریق واکسن ازدحام و شلوغی مراکز درمانی را تحمل کند خرسند و معتقد است: ایستادن در صف تزریق واکسن در فضای باز و عمومی، خطر ابتلا را کاهش می دهد و روش امن تری است.

سرخه حصار؛ روزهای متفاوت کرونایی

از کنار خودرو دیگری که یک خانم و آقای سالمند در آن حضور دارند؛ می گذریم؛ خانم صادقی به ما می گوید: بیش از ۳۰ دقیقه است که در صف واکسن درون خودرو خود نشسته است؛ او که به قول خودش کم حوصله است؛ می گوید: شاید اگر به مراکز درمانی برای دریافت واکسن مراجعه می کرد، مجبور بود ساعت ها در صف بایستد.

او و همسرش که معلم بازنشسته هستند، معتقدند بسیاری از پزشکان و کادر درمان کشور، روزگاری شاگردان او در مدرسه بوده اند و می افزاید: نمی توانم شادی خود از تزریق واکسن را پنهان کنم و در ۲ سال گذشته مانند کودکان برای دریافت سهمیه واکسن لحظه شماری می کردم تا اینکه این انتظار، امروز به سر رسیده است.

خانم صادقی و همسرش که ساکن سعادت آباد هستند، پس از تماس با سامانه ۴۰۳۰ از راه اندازی مرکز واکسیناسیون خودرویی، مطلع شده و برای تزریق واکسن به بوستان سرخه حصار در شرقی ترین نقطه تهران مراجعه کرده اند.

همانطور که می رویم، پیر مردی ۸۱ ساله با لحنی دوستانه می‌گوید: سهمیه ما را بدهید، می بریم و با خانواده قسمت می کنیم.

او بسیار خوشرو است؛ در محله شیان ساکن و محل تردد او بازار بزرگ تهران است.

او خود را خانی معرفی و برای همه دست اندرکاران کادر درمان و کشور، دعای خیر طلب می کند و می افزاید: امروز امید به زندگی در بین جامعه با انتشار اخبار تزریق واکسن افزایش یافته است؛ امیدوارم هرچه زودتر همه مردم واکسن بزنند و بتوانیم همچون گذشته در کنار یکدیگر با سادگی و شادی روزها و سال های پایان عمر را طی کنیم.

سرخه حصار؛ روزهای متفاوت کرونایی

«مجتبی شکری»، شهردار منطقه ۱۳ تهران، راه اندازی مرکز واکسیناسیون خودرویی بوستان سرخه حصار را با مشارکت اداره بهداشت شرق تهران عنوان کرد و افزود: این مرکز از هفته گذشته کارخود را آغاز کرده و بر اساس زمان بندی اعلامی از سوی وزارت بهداشت تزریق واکسن را انجام می دهد.

وی گفت: پیش بینی تزریق روزانه ۱۵۰۰ دز واکسن در این مرکز انجام شده و امروز که روز سوم است، ۴۰۰ دز واکسن تزریق کرده اند.

شکری با تاکید بر اینکه تزریق با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی دوران کرونا انجام می شود، اظهار داشت: مراجعان این مرکز از ابتدای ورود با ثبت نام و ارایه کد ملی کارت ورود به بوستان را دریافت و در مسیر ایستگاه تزریق قرار می گیرند و پس از تزریق نیز در ایستگاه دیگری توسط پزشک چک می شوند.

وی، سواره بودن و پیاده نشدن از خودرو هنگام تزریق و سایر مراحل از ورود به بوستان تا خروج از آن را از مزیت های طرح واکسیناسیون خودرویی دانست و اعلام کرد: به دلیل استقبال شهروندان ایستگاه تزریق اکنون به ۲ ایستگاه افزایش یافته و همزمان برای شش خودرو ورودی، تزریق انجام می شود.

وی افزایش ایستگاه را در افزایش سرعت واکسیناسیون و کاهش زمان حضور سالمندان موثر می داند و می گوید: کادر درمان در روز سوم از ساعت هشت صبح تا ۱۵ بی وقفه مشغول تزریق واکسن بوده اند.

بوستان جنگلی سرخه حصار با مسیر پیج در پیج تردد خودرو این روزها شکلی متفاوت از گذشته به خود گرفته است؛ خودروها حامل سالمندانی هستند که تا روزهای گذشته نگران اپیدمی کرونا و خطر ناشی از آن بوده اند و حضور امروزشان در این بوستان نوید روزهای خوب آینده و کاهش دغدغه های خانواده ها را در پی خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha