۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۵۹
کد خبرنگار: 987
کد خبر: 84330292
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌های اصفهان نسبت به پارسال ۳۴ درصد کاهش یافت

اصفهان - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: بارش‌های امسال در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن بالغ بر ۳۴ درصد کاهش یافته است.

منصور شیشه فروش روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان بارندگی ها از ابتدای سال آبی جاری(مهر ۹۹) تاکنون ۱۲۵ میلی متر بوده که در نقاط مختلف استان از ۱۴ تا افزون بر ۵۰ درصد کمتر شده است.

وی با بیان اینکه در وضعیت تنش آبی قرار داریم، اضافه کرد: این موضوع در سرشاخه‌های زاینده‌رود هم صدق می کند و همین امر سبب کاهش مقدار ذخیره سد زاینده رود شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: در شرق استان شاهد بیش از ۵۰ درصد کاهش بارش ها هستیم و این شاخص در سرشاخه های زاینده رود حدود ۳۰، در شهرستان سمیرم بالغ بر ۱۴ و در شهرستان کاشان حدود ۴۹ درصد کمتر شده است.

شیشه فروش با اشاره به اینکه ناپایداری جوی و بارش های رگباری تا آخر اردیبهشت نیز در استان رخ خواهد داد، گفت: این بارش‌ها تاثیر قابل ملاحظه‌ای در کم آبی و خشکسالی ندارد اما در مجموع مفید است.

وی با بیان اینکه بارندگی و رعد و برق امروز شنبه خسارتی دربرنداشت، تصریح کرد: البته رعایت نکات ایمنی در روزهای پیش رو ضروریست.

اداره‌کل هواشناسی اصفهان روز شنبه اعلام کرد: تا اواسط هفته جاری با گذر موج ناپایدار از روی استان برای بیشتر مناطق در بعداز ظهرها افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید، تندباد لحظه ‏ای، رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود و بارش تگرگ در ارتفاعات و مناطق مستعد دور از انتظار نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha