قرارگاه پشتیبانی‌ و مانع‌زدایی‌ در خراسان جنوبی ایجاد می‌شود

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: در راستای شعار سال، قرارگاه "پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" به ستاد توسعه خاوران استان اضافه می‌شود تا بتواند شعار سال را در ستاد محقق کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری روز شنبه در دیدار امام جمعه، فرماندار و جمعی از معتمدین شهرستان بشرویه افزود: اگر ستاد توسعه خاوران به اهداف خود دست یابد، محقق کننده همه شعارهای سال‌هایی است که مقام معظم رهبری فرموده‌اند.

وی گفت: براساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و نیز شورای اداری استان، به همه دستگاه‌ها تکلیف شده برای سال ۱۴۰۰ برنامه عملیاتی داشته باشند و محور و شاخص این برنامه عملیاتی "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها" است.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: توصیه‌ام به مدیران و همه همکاران در تمامی سطوح مدیریتی در استان این است که تلاش کنند قدم‌های مثبت و موثری در راه خدمت به مردم بردارند.

وی اظهار داشت: من با خدا و مردم عهد بسته‌ام که جز به منفعت مردم و منافع ملی و استانی به چیز دیگری فکر نکنم به همین جهت در طول این سال‌ها همه توان و تجربه خود را در جهت خدمت به مردم به‌کار گرفته‌ام.

ملانوری به سفرهای شهرستانی خود اشاره کرد و افزود: در این سفرها با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و در قالب ملاقات عمومی، برگزاری جلسه شورای اداری و انجام بازدیدها با مردم دیدار می‌کنیم.

وی ضمن تشریح نتایج سفر خود به شهرستان بشرویه گفت: مصوبات سفر به بشرویه ابلاغ شده است.

ملانوری، خراسان جنوبی را استانی زرخیز اما محروم دانست و اظهار داشت: خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است و به اندازه پهناوری خود از منابع توسعه برخوردار است.

وی گفت: در راس همه ظرفیت‌های کم‌نظیر استان، وجود منابع انسانی باهوش، نوآور و ایده‌پرداز است که در مسائل فرهنگی، اجتماعی، علمی، تجارت و کشاورزی صاحبنظر و ممتاز هستند.

استاندار خراسان جنوبی از بخش معدن به عنوان یکی از پیشران‌های توسعه استان نام برد و افزود: معادن غنی شهرستان بشرویه و در کل استان خراسان جنوبی می‌تواند به عنوان پیشران توسعه استان لحاظ شود.

وی گردشگری را یکی دیگر از ظرفیت‌های کم‌نظیر برشمرد و گفت: وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، بناهای فاخر و ارزشمند می‌تواند باعث رونق صنعت به‌روز و پردرآمد گردشگری در استان شود زیرا این صنعت کم‌آب‌بر بوده و توسعه آن به محیط زیست آسیب نمی‌زند ضمن آنکه اشتغال‌آفرینی زیادی به همراه دارد.

ملانوری از ظرفیت‌های کمک نظیر کشاورزی استان اشاره و خاطرنشان کرد: تولید بالای زرشک، زعفران، عناب، گل نرگس، پسته، خرما و زیتون هم از ظرفیت‌های استان است.

وی افزود: ظرفیت‌های استان خراسان جنوبی بی‌شمار است اما این ظرفیت‌ها به‌خوبی به هم مرتبط و متصل نشده‌اند لذا ستاد توسعه خاوران ایجاد شد تا همه ظرفیت‌ها در مسیر توسعه متمرکز شود.

استاندار خراسان جنوبی به اقدامات توسعه‌ای انجام شده در سطح استان اشاره کرد و گفت: توسعه کل استان برای ما مهم است.

امام جمعه، فرماندار و معتمدین حاضر در این نشست نیز از مطالبات مردم در شهرستان بشرویه گفتند که این درخواست‌ها با نظر مساعد استاندار و وعده پیگیری آنها همراه شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha