واکنش خنثی آمریکا به تخریب دفاتر رسانه‌ها توسط رژیم صهیونیستی

نیویورک- ایرنا- سخنگوی کاخ سفید در واکنش به تخریب برج الجلا در غزه که محل استقرار دفاتر رسانه‌های خارجی بود، از رژیم صهیونیستی خواست از ایمنی و امنیت روزنامه‌نگاران اطمینان یابد.

به گزارش ایرنا، جن ساکی روز شنبه در واکنش به بمباران ساختمان الجلا در غزه که دفاتر برخی رسانه‌ها هم در آن بود، این ادعا را مطرح کرد.

وی افزود: ما به طور مستقیم با اسرائیلی‌ها در ارتباط بوده‌ایم که اطمینان از ایمنی و امنیت روزنامه‌نگاران و رسانه‌های مستقل، بزرگترین مسئولیت است.

سخنگوی کاخ سفید در حالی به متحد اصلی این کشور در خاورمیانه درس مسئولیت شناسی می‌دهد که تاکنون حاضر نشده‌اند نسبت به این همه جنایت رژیم صهیونیستی، از کلمه محکومیت استفاده کنند.

ساکی و مقامات عالی‌رتبه کاخ سفید از جمله جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا با تکرار "حق دفاع از خود" برای رژیم صهیونیستی، بار دیگر چراغ سبزی برای تکرار جنایات به رژیم صهیونیستی داده‌اند و در همین حال، بایدن مدعی می‌شود که واکنش این رژیم، قابل ملاحظه نبوده است.

رژیم صهیونیستی روز شنبه در اقدامی جنایتکارانه و برخلاف قوانین بین‌المللی و به منظور جلوگیری از پوشش جنایات خود، « برج الجلا » را در غزه که شماری از دفاتر رسانه‌های بین‌المللی در آن استقرار داشتند، هدف قرار داد.

در برج الجلاء دفاتر خبری رسانه‌های بین المللی از جمله شبکه الجزیره، اسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه در آن قرار داشتند و اخبار مربوط به غزه را پوشش می‌دادند.  

فیلم‌های منتشر شده نشان می‌دهد این برج به شکل کامل ویران شده است.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha