۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۴۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84330247
۰ نفر

برچسب‌ها

اعزام آمبولانس برای انتقال مجروحان فلسطینی به مصر

تهران – ایرنا- سفارت فلسطین در قاهره عصر شنبه اعلام کرد: مصر آمبولانس های خود را برای انتقال تلفات از نوار غزه فرستاده است.

به گزارش ایرنا از صفحه فیسبوک سفارت فلسطین در قاهره، در بیانیه ای این سفارت آمده است:۱۰ آمبولانس مصری برای انتقال قربانیان و درمان آنها در درمانگاه های مصر اعزام شده‌اند.

از سوی دیگر یک مسؤول بهداشتی مصر اعلام کرد که کشورش گذرگاه رفح را به صورت استثنایی برای ورود ۱۰ دستگاه آمبولانس به نوار غزه برای انتقال زخمی‌های فلسطینی و درمان در مصر بازگشایی کرده است.

یک مسؤول مصری در مرز این کشور به خبرگزاری فرانسه گفت: بازگشایی این گذرگاه یک مسأله استثنایی است، چرا که به صورت معمول این گذرگاه در روزهای تعطیلات رسمی [عید سعید فطر] معمولا بسته بوده است.

سازمان کل مراقبت بهداشتی مصر نیز روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: درجه آمادگی مرکز بهداشتی در سه مرکز بهداشتی این سازمان و به دنبال احساس نیاز برای پذیرش زخمی و مجروحان فلسطینی غزه افزایش یافته است.

این مرکز اعلام کرده بود: مرخصی عید فطر برخی پزشکان و کادر درمان و پرستاران این مراکز بهداشتی برای پذیرش بیماران از نوار غزه لغو شده است.

وزارت بهداشت فلسطین گفته است، که از زمان تشدید درگیری با اسرائیل، ۱۲۶ نفر از ساکنان نوار غزه در نتیجه گلوله باران شهید و ۹۵۰ نفر زخمی شدند.

از سوی دیگر موشک باران مناطق سرزمین‌های اشغالی تاکنون موجب کشته شدن ۹ تن و زخمی شدن ۵۶۰ اسرائیلی شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha