۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۴
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84330232
۰ نفر

برچسب‌ها

نفرات برتر جشنواره بین‌المللی کارتون مترو شیراز معرفی شدند

شیراز- ایرنا- دبیر جشنواره بین‌المللی کارتون مترو شیراز گفت: نفرات برتر جشنواره بین‌المللی کارتون مترو شیراز انتخاب و معرفی شدند.

احمد رضا سهرابی، روز  شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به شرکت کارتونیست‌های ۴۴ کشور جهان در این جشنواره افزود: پس از انجام مراحل داوری از میان آثار ارسالی، آلکسی کاستوسکی از اوکراین، روبرتو کاسیو از کوبا و رضا حمیدی مطلق، سالار عشرت خواه و فرج مهدی هر سه از ایران به عنوان پنج کارتونیست برتر این جشنواره انتخاب شدند.
وی ادامه داد: جشنواره بینالمللی کارتون مترو شیراز در واقع پیوست فرهنگی پروژه عظیم مترو در این کلانشهر است که با موضوعات مترو و هوای پاک، ترافیک و حمل و نقل برگزار شد.
او اظهار داشت: داوری این جشنواره توسط ایزابلا کوالسکا از لهستان، احمد آلتای از ترکیه و سعید صادقی، ناهید مقصودی و احمدرضا سهرابی از ایران طی یک فرآیند هشت مرحلهای انجام گرفت.
دبیر جشنواره بینالمللی کارتون مترو شیراز تصریح کرد: الکساندر دوبوسکی از اوکراین، کارلوس آموریم از برزیل، دمیر نواک از کرواسی، اِلنا اُسپینا از کلمبیا، حسین چاکمک از قبرس، جیتت کاستانا از اندونزی، اسلوبودان بوتیر از کرواسی و علی قناعت، علی شکوهیان، امیر منصور رحیمیان، مهدی افرادی، منصوره دهقانی و شیدا سردشتی همگی از ایران نیز لوح یادبود جشنواره را به خود اختصاص دادند.
سهرابی، افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی در گستره بین‌المللی میتواند در جهت ارتقاء فرهنگ شهروندی، ارتقاء جایگاه جهانی کلانشهر شیراز در حوزه فرهنگ و هنر و همچنین جذب گردشگر موثر باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha