۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84330214
۰ نفر

برچسب‌ها

باشگاه کتاب و کتابخوانی در مهریز افتتاح شد

یزد- ایرنا- باشگاه کتاب و کتابخوانی روز شنبه در آیینی با حضور فرماندار و جمعی از مردم و مسوولان در روستای سریزد مهریز افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، این باشگاه در طول سال با برنامه‌های مختلف حضوری و غیرحضوری با همکاری سایر بخش‌ها در خصوص ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بین مردم به خصوص دانش‌آموزان و دانشجویان فعالیت می‌کند .

فرماندار مهریز در آیین با قدردانی از این حرکت فرهنگی در این روستا به اهمیت توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه با همکاری مردم و همراهی خیران اشاره کرد و گفت: اولین معجزه پیامبر اسلام(ص) کتاب و آن قرآن کریم است که در آن  به یادگیری علم و دانش  سفارش بسیاری شده است.

رضا زارع زاده مهریزی افزود: یکی از مهمترین عواملی که باعث پیشرفت جوامع  و کشورها در جهان شده  موضوع علم و دانش و انجام  تحقیقات و پژوهش در زمینه‌های مختلف است، به طوری که داشتن علم و دانش به عنوان یک سرمایه‌ای عظیم برای کشورها  تلقی شده است . 

همچنین رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهریز گفت: در سال گذشته  ۷۰ باشگاه کتاب و کتابخوانی با عضویت ۹۵۰ نفر از کودکان و نوجوان در شهرستان راه‌اندازی شد  از این تعداد  ۱۰ باشگاه در روستاها و ۶۰ باشگاه در شهر وجود دارد و امسال اولین مورد آن در روستای تاریخی سریزد ایجاد شد.

حسن زارعیان افزود: از مهمترین اهداف باشگاه کتاب و کتابخوانی، تشکیل هسته‌های مطالعه کتاب و کتابخوانی به منظور کمک  به افزایش سرانه بین کودکان و نوجوانان، آشنایی کودکان و نوجوانان با محیط‌های مختلف کتاب از جمله کتابخانه، کتابفروشی‌ها، جلسات کتابخوانی، گسترش فرهنگ مشارکت به ویژه در زمینه مطالعه کتاب، معرفی تازه‌های کتاب به کودکان و نوجوانان و بالا بردن روحیه اعتماد به نفس کودکان در جمع برای بیان مطالب و خلاصه کتاب‌های خوانده شده به دیگران است.

وی بیان کرد: اعضای باشگاه کتاب و کتابخوانی شامل گروه‌های سنی پیش از دبستان، کودکان در پایه های اول، دوم و سوم ابتدایی و گروه‌های سنی و دانش آموزان پایه چهارم، پنجم و ششم است و تاکنون  ۳۵ نفر در این باشگاه روستایی ثبت‌نام کردند و ۵۰۰ جلد کتاب در زمینه‌های مختلف تهیه که مورد استفاده علاقه‌مندان است .

وی در ادامه بیان کرد: باشگاه کتاب و کتابخوانی این روستا با عنوان کتیبه در وسعت ۴۵۰ مترمربع که شامل بخش‌های مختلف است و این مکان در محله درب باغ محمدآباد در روستای تاریخی سریزد واقع شده است . 

این باشگاه به همت خانم محمد طاهری  که از مربیان و فعالان فرهنگی است ایجاد شده و از مهمترین برنامه‌های آن، خلاصه نویسی کتاب، بازخوانی و روخوانی، قصه‌گویی، تخیل‌پردازی و قصه‌سازی ،تهیه فیلم و کلیپ در مورد کتاب ، نقاشی و  تصویرگری، بلندخوانی، روانخوانی و تند خوانی و آموزش قرآن و روانخوانی آن است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و ۱۲ باب کتابخانه دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha