سازمان دانشجویی ملی آمریکا: واشنگتن باید به افغانستان غرامت بپردازد

کابل - ایرنا - سازمان دانشجویی ملی در آمریکا گفته است که واشنگتن باید به مردم افغانستان به دلیل اینکه عملیات‌ ارتش آمریکا طی سالهای گذشته منجر به تحریب، ویرانی و خشونت در این کشور شده است، غرامت بپردازد.

به گزارش ایرنا، منابع رسانه‌ای افغانستان به نقل از منابع غربی نوشتندکه این سازمان دانش جویی گفته است که واشنگتن باید به مردم افغانستان غرامت پرداخت کند، زیرا چند سال عملیات نظامی آمریکایی‌ها در این کشور منجر به تخریب و خشونت شده است.

این سازمان می‌گوید که درست مانند دخالت نظامی در کوره و ویتنام، پیامدهای جنگ آمریکا و افغانستان برای چندین دهه تاثیر منفی بر مردم افغانستان خواهد گذاشت.

براساس گزارش این منابع، با توجه به خشونت و تخریب ناشی از جنگ و مداخله، آمریکا مکلف است به افغانستان غرامت بدهد و آن را جبران کند.

آمریکایی‌ها با هم پیمامان غربی خود طی ۲۰ سال حضور نظامی در افغانستان بیش از ۲۴۱ هزار نفر را در این کشور کشته و هزاران تن دیگر را نیز زخمی و خسارات مالی فراوان بر این کشور وارد کرده اند.

اکنون که آمریکا تصمیم به خروج کامل از افغانستان گرفته است، این کشور در آستانه یک جنگ داخلی ویرانگر دیگر قرار گرفته و در این روزها میزان  تلفات نیروهای ارتش افغانستان، طالبان و غیرنظامیان افزایش قابل توجهی پیدا کرده است .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha