۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۹:۰۸
کد خبر: 84330190
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امتحان ۳۰هزار دانش آموز بوشهری حضوری برگزار می شود

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۹:۰۸
کد خبر: 84330190
امتحان ۳۰هزار دانش آموز بوشهری  حضوری برگزار می شود

بوشهر- ایرنا- معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: امتحان ۳۰ هزار دانش آموز پایه نهم ودوازدهم این استان معادل ۱۲.۵ درصد جمعیت دانش آموزی استان از ۲۷ اردیبهشت ماه با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، حسین درتاج روز شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: براین اساس امتحان‌های پایه نهم تا ۱۷ خرداد و پایه دوازدهم نظری تا ۲۴ خرداد و پایه‌های دوازدهم فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز تا ۱۵ مرداد ادامه دارد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش و مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا، امتحان‌های پایانی نوبت دوم پایه‌های نهم و دوازدهم به شیوه حضوری برگزار می‌شود و سایر پایه‌های تحصیلی متناسب با شرایط کرونایی هر منطقه، می‌تواند غیر حضوری  باشد.

درتاج اضافه کرد: با تمهیدات اندیشیده شده تلاش می‌شود تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در حوزه‌های امتحانی برگزار و خانواده‌ها نگرانی در این خصوص نداشته باشند.

وی یادآورشد: رعایت فاصله مناسب حدود ۲متر بین صندلی‌ها، تهویه مناسب و استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن مستمر حوزه‌های امتحانی و افزایش تعداد حوزه‌های امتحانی از اقدامات برنامه ریزی شده برای برگزاری امتحانات است.

درتاج ادامه داد: به طور میانگین در هر مدرسه ۳۷ دانش‌آموز در یک یا ۲ گروه برای امتحان‌های حضوری شرکت می‌کنند و برای تعداد کمی مدرسه با جمعیت دانش آموز بیش از ۱۰۰ نفر، برنامه‌ریزی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۳۸۰ دانش آموز پایه نهمی در ۴۷۳ مدرسه استان تحصیل می‌کنند، عنوان کرد: سوال‌های امتحان‌های پایه نهم به صورت استانی طرح و با برنامه یکسان به صورت مدرسه‌ای برگزار می‌شود.

وی گفت: برای هفت هزار و ۸۱۳ دانش‌آموز پایه دوازدهم شاخه نظری به اضافه داوطلبان آزاد، راه دور، بزرگسالان و ایثارگران در ۱۲۷ حوزه نهایی نیز در استان آزمون حضوری برگزار می‌شود یعنی به طور میانگین هر حوزه ۷۵ داوطلب دارد و با توجه به اینکه هر دو رشته نظری در یک روز امتحان دارند، این تعداد به حدود نصف کاهش پیدا می‌کند و از نظر تراکم نفرات جای نگرانی نیست.

درتاج بیان کرد: امتحان‌های مدرسه‌های بزرگسال، ایثارگران، آموزش از راه دور، تغییر رشته تحصیلی، تعیین رشته تحصیلی، جهش تحصیلی، تعیین پایه و درس‌های کارگاهی پایه‌های دهم و یازدهم هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نیز مطابق آیین نامه‌های مربوط در زمان خاص خود به شیوه حضوری برگزار می‌شود.

وی گفت: امتحان‌های تمام پایه‌های دوره تحصیلی ابتدایی و پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم مدرسه‌ها به شیوه غیر حضوری و با مرجعیت و مسئولیت معلم و نظارت مدیر مدرسه برگزار می‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: علاوه بر آزمون پایانی، آزمون‌های عملکردی طول سال تحصیلی، کارپوشه دانش‌آموزان، تکالیف درسی، پژوهش‌های دانش‌آموزی می‌تواند در نمرات دانش‌آموزان موثر باشد.

وی در خصوص حذفیات کتاب‌های درسی گفت: حدود ۳۰ درصد محتوای درس‌های پایه‌های نهم و دوازدهم بر اساس وضعیت قرمز کرونایی از سوی سازمان پژوهش و برنامه درسی مشخص و ابلاغ شده است و این بخش‌ها بعنوان مطالعه آزاد و در امتحان‌های نهایی سوالی از آنها طرح نمی‌شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: حذفیات سایر پایه‌ها متناسب با شرایط و وضعیت هر منطقه در اختیار معلمان ومدیران است، ولی تاکید و توصیه شده که در آن پایه‌ها نیز وضعیت قرمز کرونایی در طراحی سوالات و برگزاری آزمون‌ها مد نظر قرار گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha