گسترش اعتراضات علیه جنایات رژیم صهیونیستی در کشورهای آسیایی

تهران - ایرنا - هزاران نفر از مردم کشورهای مختلف آسیایی طی روز های اخیر علیه جنایات و حمله سبعانه رژیم صهیونیستی به مناطق مسکونی و مردم غیرنظامی در عزه در خیابان ها تجمع اعتراضی برپا کردند و از جامعه بین الملل و دولت های خود خواستند که برای پایان دادن به خشونت ها مداخله کنند.

به گزارش روز شنبه ایرنا، تجاوز وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه در حالی وارد پنجمین روز خود شده که تا صبح امروز (شنبه) ۱۳۹ فلسطینی از جمله ۳۹ کودک و ۲۲ زن به شهادت رسیده‌اند و این حملات زیر چتر حمایتی کشورهایی همچون آمریکا بی‌وقفه ادامه دارد.

رسانه های کشورهای مختلف آسیایی گزارش دادند، ، نهادهای حقوق بشری و مردم آزدایخواه و مقامات کشورهای مختلف آسیایی با انتشار بیانیه و مصاحبه با رسانه های صوتی و تصویری و شبکه های مجازی به جنایات رژیم صهیونیستی اعتراض و این جنایت را محکوم کردند. 

بنگلادش

مردم بنگلادش در اعتراض به  یورش و بمباران عزه از سوی رژیم صهیونیستی روز جمعه تظاهرات برپا کردند و کشتن مردم بی دفاع را نقض آشکار قوانین بین المللی و خقوق بشر دانستند.
 
شرکت کنندگان در این تظاهرات با حمل پلاکارد علیه رژیم صهیونیستی شعار سردادند و خواستار توقف این جنایات شدند.

هند

گروه های مردم نهاد از جمله گروه « سی پی ام » هند روز جمعه با انشتار بیانیه ای از دولت مرکزی خواستند تا با اعلام  همبستگی با مردم فلسطین برای پایان دادند به این جنایت مداخله کند. 

« عدنان ابو ال حاجی » سفیر فلسطین در هند نیز اعلام کرد صدای جامعه جهانی باید علیه خشونت اسرائیل بلند شود . 

اندونزی 

اندونزی نیز شاهد واکنش مردم و احزاب علیه رژیم صهیونیستی بوده و حزب عدالت و رفاه از دولت کشورش  خواست تا سازمان ملل متحد را به فرستادن نماینده ویژه به منطقه ترغیب کند.
در بیانیه روز شنبه اعلام کرد فرستادن سفیر صلح در چندین کشور که با جنگ مواجه بودند به کاهش اختلافات انجامیده است. 

مالزی 

 به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه « استریت تایمز »  ،  « تان سری محی الدین »  نخست وزیر مالزی روز شنبه در برنامه ویژه تلویزیونی با  ابراز تاسف از  ناتوانی جامعه جهانی و  سازمان ملل متحد در متوقف کردن حملات اسرائیل علیه فلسطین اعلام کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد هنوز هیچ بیانیه ای در این شرایط صادر نکرده است. 

وی خاطرنشان کرد، مالزی به همراه اندونزی و برونئی بزودی بیانیه ای مشترک در محکومیت اسرائیل منتشر خواهند کرد. 

شورای رهبران سیاسی زنان مالزی در بیانیه ای خواستار محکوم کردن  جنایت های رژیم صهیونیستی شد. 

قرقیزستان
پایگاه خبری « ۲۴ .کی جی » قرقیزستان روز شنبه گرارش داد  ، در پارک گورکی بیشکک پایتخت این کشور مردم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین دست به تجمع  زدند و جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کردند. 
شرکت کنندگان در این تجمع با سردادن شعار علیه رژیم آپارتاید صهیونیست ، خواستار مداخله جامعه بین الملل برای پایان دادن به این درگیری ها شدند. 

ژاپن 
 

در ژاپن نیز با حضور مسلمانان، جمعی از ژاپنی ها و نمایندگان ادیان از جمله بودیسم، روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه، راهپیمایی با شکوهی در مقابل و  اطراف مسجد جامع توکیو در حمایت از ملت مظلوم فلسطین برگزار شد.

به گزارش ایرنا،  در این مراسم، شرکت کنندگان با صدور بیانیه ای، جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در کشته و زخمی کردن تعداد زیادی از مردم مظلوم فلسطین را محکوم کردند.


چین
سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به کارشکنی آمریکا در شورای امنیت برای میانجیگری بین رژیم صهیونیستی و فلسطین گفت: واشنگتن به تنهایی صدای شورای امنیت در واکنش به اوضاع فلسطین و اسرائیل را خاموش کرد و بار دیگر در برابر جامعه جهانی ایستاد.

به گزارش رادیو بین المللی چین،  در پی افزایش درگیری بین فلسطین و اسرائیل، چین به عنوان رییس دوره ای شورای امنیت سازمان ملل متحد در ماه مه، تمام تلاش خود را برای میانجیگری بین دو طرف و ترتیب دادن دو نشست اضطراری در شورای امنیت به کار بست اما در نهایت به دلیل ممانعت آمریکا،  شورای امنیت هیچ واکنشی از خود نشان نداد.

رسانه های خبری گزارش می دهند که تظاهرات اعتراضی علیه جنایت رژیم صهیونیستی روبه گسترش است. 

در حالی که بسیاری از کشورهای اسلامی و غیراسلامی نسبت به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه ابراز نگرانی کرده و خواستار توقف سریع آن شده‌اند، اما مقامات آمریکایی همچون گذشته بر حمایت خود از این رژیم و جنایات آن پافشاری می‌کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha