حق شناس: از ایجاد فضای اطلاعاتی و امنیتی و انسدادهای سیاسی بپرهیزیم

تهران - ایرنا - داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: لازم است از ایجاد جو و فضای اطلاعاتی و امنیتی و انسدادهای سیاسی بپرهیزیم تا بتوانیم در مسیر اجماع ملی، شفاف سازی، روان سازی و انتقال سالم و قانونی قدرت حرکت کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد جواد حق شناس امروز شنبه و پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: وضعیت حاکم برکشور و مردم و شیوه اجرای قانون اساسی را به هیچ وجه منطبق با آرمان‌های امام راحل و انقلاب و اراده ملت و رهنمود های رهبری نمی دانم وضعیت کشور و کیفیت زندگی مردم را درحوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی منطبق با ظرفیت های ملی و شایسته مردم بزرگ ایران نمی دانم.

وی اظهار داشت: راه نجات میهن را در اصلاح مستمر و مسالمت آمیز انحرافات در مسیر انقلاب، نظام و قانون اساسی می دانم.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: با هرگونه خشونت طلبی، آشوب، سرکوب یا سانسور، تحریم داوطلبانه و تحمیلی مخالفم و راه اصلاح امور را در حضور و مشارکت حداکثری آزادانه و حق طلبانه همه آحاد مردم در همه عرصه ها و به ویژه انتخابات می دانم.

حق شناس با بیان اینکه راه سعادت ملک و ملت را در حفظ حقوق و آزادی های اساسی و به ویژه حق انتخاب آزاد ملت  می‌دانم، تصریح کرد: انتخابات را عرصه تجلی حق و اراده ملت می دانم و معتقدم هیچ کس حق ندارد به بهانه گزینش ها و رد صلاحیت ها حق و اراده ملت را مصادره یا مهندسی کند هیچ کس و هیچ اقلیتی حق ندارد با نا امید کردن مردم و تقلیل جمهوریت نظام و زدودن حق حاکمیت مردم اراده خود را بر ملت تحمیل کند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: انتخابات آزاد دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی حکم قانون اساسی، خواست ملت ایران و همه اصلاح طلبان و دلسوزان کشور و تنها راه مسالمت آمیز اصلاح امور است. 

 عضو شورای شهر تهران گفت: نامزدی من در این انتخابات در راستای آرمان‌های مردم، ادای وظیفه و تکلیف در قبال ملت و جریان کلی معتدل و خردگرای اصلاحات است و اما در عین همدلی و هماهنگی آتی با نهاد اجماع ساز، مبتنی برمنافع ملی، در این مقطع به صورت مستقل وارد انتخابات شده ام. چرا که معتقدم جریان اصلاحات حق و وظیفه دارد در هر انتخاباتی با حضور و مشارکت و ثبت نام همه نیروهای واجد شرایط تمایل و آمادگی خود را برای مشارکت مستقیم در انتخابات و اداره امور کشور به ملت و جهان نشان دهد. 

حق شناس اظهار داشت: در عرصه سیاست به حکومت مردم بر مردم برای مردم تاکید دارم، در عرصه فرهنگ؛ به تنوع و تکثر و آزادی های فرهنگی پایبندم، در عرصه اقتصاد به حق غیر قابل نقض مالکیت افراد و تولید ملی معطوف به صادرات و محدود سازی نقش دولت ، باور دارم و در عرصه اجتماع؛  به آزادی های فردی و تامین و عدالت اجتماعی اصرار دارم.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در صحنه جهانی و منطقه ای در راستای منافع و امنیت ملی، توسعه کشور و حتی اصل استقلال میهن طرحی نو در اندازیم تا در قالب صلح و دوستی و همزیستی مسالمت آمیز و سازنده با نظام جهانی، منطقه ای به ویژه همسایگان از جمله با تاکید بر حوزه تمدن ایرانی امکان جبران عقب ماندگی ها و رسیدن به پیشرفت و جایگاه جهانی درخورمردم ایران فراهم شود.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: لازم است از ایجاد جو و فضای اطلاعاتی و امنیتی و انسدادهای سیاسی بپرهیزیم تا بتوانیم در مسیر اجماع ملی، شفاف سازی، روان سازی و انتقال سالم و قانونی قدرت حرکت کنیم.

حق شناس تصریح کرد: لازم است با ایجاد فضای آزاد و اعتماد به ملت و به ویژه احزاب و جامعه مدنی و نخبگان و پذیرش نقد و اصلاح از درون و با ارتقای کرامت انسانی و سرمایه اجتماعی راه را برای پیشرفت و تعالی جامعه باز کنیم 
وی ادامه داد: مداخله ایدئولوژیک و سیاسی در ریزترین مسائل زیست فردی، اجتماعی و فرهنگی مردم، راه تنفس و بالندگی ملت را مسدودمی کند و این امور باید به مردم واگذار شود. رعایت عدالت اجتماعی و نیز حقوق اقلیت  ها و اقوام، منع هرگونه تبعیض و تاکید بر تنوع و تکثر فرهنگی لازمه پایداری فرهنگی و اجتماعی جامعه است. 

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: مقابله با گسترش فساد سازمان یافته اشرافیت، انحصارها و رانت ها، بنگاه سازی ها و اصلاح سیستم بانکداری بیمار نیاز به یک عزم ملی دارد. نگاه سیاسی ایدئولوژیک به اقتصاد و مداخله های حکومتی و بی ثباتی های بی امان ثبات  اقتصادی کشور را متزلزل و از جمله ارزش پول ملی را به تاراج می برد.

حق شناس افزود: نگاه کاسب کارانه صاحبان قدرت به حوزه اقتصادی باید ریشه کن شود. حوزه اقتصاد باید عرصه آزاد فعالیت بخش خصوصی و مردم و حداقل مداخله های دولت البته همراه با استقلال بانک مرکزی باشد.

وی اظهار داشت: با سابقه نزدیک به ۵۰ سال فعالیت و مبارزات سیاسی و اجتماعی پیش از انقلاب و مفتخر شدن به کسوت جانبازی، چهل سال خدمت بی وقفه در عرصه‌های مدیریت سیاسی، حقوقی، فرهنگی و اجتماعی و برنامه ریزی کشور در سال های پس از انقلاب و افتخار نمایندگی و منتخب مردم شریف تهران، ری و تجریش در شورای اسلامی شهر تهران و به عنوان یک فعال اصلاح طلب و معلم دانشگاه، آگاه به همه موانع و کار شکنی های پیش رو وارد عرصه انتخابات شده ام و بر اساس تصمیمات آتی جریان و احزاب اصلاح طلب در زمان مناسب برنامه و گروه همکاران خود را معرفی خواهم کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha