۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۶:۴۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84330153
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده خلخال: با ویلاسازی در تفرجگاه اندبیل برخورد می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: با هرگونه سوء‌استفاده و ویلاسازی به بهانه اجرای طرح گردشگری و سرمایه‌گذاری در منطقه نمونه گردشگری تفرجگاه اندبیل جلوگیری خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، سیدغنی نظری عصرشنبه در نشستی با اهالی روستای اندبیل از توابع بخش مرکزی خلخال افزود: در کنار حمایت از سرمایه‌گذاران واقعی طرح‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی منطقه برای حل مشکل اشتغال مردم ، در مقابل سوءاستفاده از متقاضیان و مجریان طرح گردشگری اندبیل و اخذ زمین از محل اراضی ملی برای استفاده در امور غیرگردشگری همچون ساخت ویلا در این تفرجگاه جلوگیری خواهیم کرد.

وی اظهارکرد: مسئولان اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل  باید در سریع‌ترین زمان اقدامات نظارتی بر اجرای طرح و پروژه گردشگری تفرجگاه اندبیل داشته و سرعت انجام کار را با توجه به محدودیت زمان کاری در منطقه تسریع کنند.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به نیاز تعداد قابل توجهی از جوانان ورزشکار در روستای اندبیل به یک مکان ورزشی گفت: قرار است سالن ورزشی نیمه‌کاره این روستا تکمیل شود.

نظری در زمینه اجرای طرح آبخیزداری برای جلوگیری از ورود سیلاب به روستای اندبیل هم گفت: در برخی از مناطق این روستا ادامه طرح و ساخت سیل‌بند با حمایت اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل در تخصیص اعتبار موردنیاز ، ذخیره‌سازی و تقویت سفره آبهای زیرزمینی ضرورت دارد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی بر حفظ و صیانت از جنگل‌های شهرستان خلخال تاکید کرد و ادامه داد: اداره منابع طبیعی، در خصوص پلاک‌گذاری طرح‌های آبخیزداری و  اجرای طرح تداخل اراضی نیز در این منطقه باید  اقدامات لازم را انجام دهد.

نظری گفت: در حال حاضر شهرستان‌های خلخال و کوثر دارای ۲۴۱ روستای دارای سکنه هستند که با توجه به ادامه خشکسالی با مشکل عمومی کمبود آب شرب و فقدان سدهای معیشتی برای تامین آب کشاورزی مواجه هستند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha