۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84330145
۰ نفر

برچسب‌ها

همبستگی اسپانیایی‌ها با مردم فلسطین در روز نکبت

تهران- ایرنا- هزاران نفر از مردم پایتخت اسپانیا به مناسبت سالروز تاسیس رژیم جعلی اسرائیل (روز نکبت) به خیابان ها آمده و حمایت و همبستگی خود را با مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

به گزارش شنبه ایرنا، در این تجمع گسترده که برای دفاع از حقوق مردم فلسطین و محکومیت جنایات صهیونیست ها برگزار شد، شرکت کنندگان با سردادن شعارهایی خواستار پایان اشغالگری این رژیم شدند.

شرکت کنندگان همچنین پلاکاردهایی را در همبستگی با ساکنان غزه که طی روزهای اخیر هدف حملات وحشیانه جنگنده های رژیم صهیونیستی بوده اند به دست داشتند.

همزمان با روز نکبت، هزاران نفر از مردم، فعالان مدنی، گروه‌های مدافع حقوق بشر و ضدجنگ امروز در شهرهای مختلف انگلیس و ایرلند تجمع کرده و با سر دادن شعارهای مرگ بر اسرائیل، از انتفاضه فلسطین حمایت کرده و خواستار توقف جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی و واکنش فوری جامعه جهانی شدند.

در این تظاهرات که از سوی «مجمع فلسطینیان در بریتانیا» و با حمایت «کارزار همبستگی با فلسطین»، «دوستان الاقصی»، «انجمن مسلمانان بریتانیا» و شمار دیگری از گروه های مدنی طرفدار فلسطین برپا شد، معترضان با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از قدس شریف اعلام و جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به مناطق مسکونی را محکوم کردند.

مردم فلسطین و حامیان آنان در سراسر جهان همه ساله با فرا رسیدن ۱۵ ماه «می» که به خاطر سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی به عنوان «روز نکبت» نامگذاری شده است، ویژه برنامه هایی را برگزار می کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha