قیمت گذاری خودرو سازو کار نظام مند را طلب می کند

کرج-ایرنا- رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش خصوصی می تواند با اجماع درونی تعیین کننده چند وزیر درکابینه باشد ، قیمت گذاری صحیح و بدون نقص و واگذاری خودرو به متقاضیان را  نیازمند استفاده از یک ساز و کار مناسب و نظام مند دانست.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان البرز، عزت الله اکبری تالار پشتی روز شنبه در نشستی با فعالان اقتصادی بخش خصوصی استان البرز ضرورت رفع چالش ناشی از صدور بخشنامه های مخل پیشرفت تولید و صنعت را مورد تاکید قرار داد.
وی گفت:  برای کمک به صنایع به صورت میدانی خیلی از موارد را از طریق مسوولان میانی دولت  در استان‌ها پیگیری می کنیم.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص  بحث قیمت گذاری خودروها بیان داشت: اعتقاد داریم که به لحاظ کارشناسی نباید این نوع قیمت گذاری‌ها صورت گیرد بلکه باید از سوی دولت یک نظام تامین اجتماعی قوی باشد که بر اساس آن هر شخصی پس از اطلاع از شرایط از جمله پرداخت اقساطی و بهره آن برای دریافت خودروی مورد نظر خود اقدام کند.

اکبری تالار پشتی با اشاره به اینکه دولت باید به یک جمع بندی در خصوص حمایت از صنایع برسد، گفت: در گذشته با تلاش‌های انجام شده در سمت‌هایی که داشته ایم، فرآیند صدور جواز تاسیس، پروانه تاسیس و پروانه بهره برداری را کوتاه کرده و زمان آن را به چند ساعت رسانده ایم، دولت و مدیران آن هم باید قدرت تصمیم گیری درست و به موقع داشته باشند.

وی در مورد مشکلاتی که پیرامون موافقت یا مخالفت محیط زیست در خصوص استقرار صنایع در برخی نقاط وجود دارد، هم گفت: در این رابطه محیط زیست نمی تواند با موردی مخالفت کند فقط می تواند بگوید که استاندارها از نظر این مجموعه کدام است و بر اساس آن اعلام کند که برای استقرار صنایع افراد متقاضی چگونه اقدام کنند، برای احداث یک شهرک صنعتی هم نخست مطالعات زیست محیطی بر طبق استاندارهای این سازمان بررسی می‌شود.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ارتباط با پیگیری وضع قوانین و مقررات خطاب به فعالان اقتصادی از آنها درخواست کرد که در این مورد منسجم تر کار کنند و افزود:  صنعتگران و تولیدکنندگان وقتی همراه و منسجم باشند می توانند حتی  وزیر را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه برخی فعالان اقتصادی می گویند که  انتخابات سیاسی است و ما لزومی به مشارکت و حضور در این عرصه نمی بینیم، خطاب به بخش خصوصی گفت: انتخابات یک امر مهم اجتماعی است که سرنوشت جامعه، کشور و آینده سازان ما را رقم می زند، شما باید پای کار باشید و حداقل چهار وزیر دولت توسط شما تعیین شود.

اکبری تالار پشتی با بیان اینکه دولت خدمتگزار مردم است و بخش خصوصی هم برگرفته از مردم است، توضیح داد: این تولیدکنندگان و صنعتگران هستند که باید بخش تولید، صنعت و اقتصاد کشور را نجات دهند.

وی با اشاره به در پیش داشتن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا تاکید کرد: باید بخش خصوصی هم در این عرضه مشارکت و حضور فعال داشته باشند.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی باید قدرت مطالبه گری خود از دولتی‌ها را بالا ببرد، افزود: در مقابل دولت هم باید به دنبال کار  آنها باشد و در میدان عمل  و صحنه بصورت حضوری مشکلات تولید و صنعت را بررسی کند، به عنوان نمونه در البرز استاندار می تواند روزانه از تعدادی زیادی صنایع بازدید کرده و مشکلات این واحدها را از نزدیک رصد کند.

وی در بحث فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت هم گفت: با توجه با اینکه در حال حاضر بسیاری از صنایع هایتک شده اند نباید نیازی به لحاظ کردن کردن مصوبه شعاع ۱۲۰ کیلومتری باشد.

اکبری تالار پشتی ادامه داد: وقتی انسجام و همکاری بخش خصوصی باشد، در مجلس هم تمام مشکلات و معضلات مطرح شده از سوی فعالان این عرصه را به صورت جمع بندی شده از سوی مقامات دولتی در استان ها تحویل گرفته و رسیدگی و پیگیری می کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha