فرماندار: ۶ هزار و ۹۰۹ دُز واکسن کرونا در شهرستان مراغه تزریق شده است

مراغه - ایرنا- معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار ویژه مراغه گفت: از ۲۳ بهمن ماه پارسال تاکنون هفت هزار و ۵۸۷ دُز واکسن کرونا تحویل این شهرستان شده که تاکنون در ۲ فاز ۶ هزار و ۹۰۹ واکسن تزریق شده است.

سیدعلی موسوی روز شنبه در جلسه کمیته هماهنگی واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: چهار برند واکسن «اسپوتنیک وی»، «سینوفارم»، «آسترازنکا» و «کواکسین» تحویل شهرستان مراغه شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد گروه‌های هدف در فاز نخست واکسن دریافت کرده اند، گفت: واکسن کرونا در فاز نخست به گروه های کادر بهداشت و درمان، سازمان نظام پزشکی، بیماران خاص و سرطانی، کارکنان اورژانس، سالمندان، جانبازان، کارکنان آرامستان و پاکبانان تزریق شده است.

وی گفت: در فاز دوم واکسن به افراد بالای ۸۰ سال و براساس گروه‌های سنی طبقه بندی شده و با توجه به دستورالعمل سند ملی واکسیناسیون کشور تزریق و در مجموع در فاز دوم ۲ هزار و ۷۳۳ نفر واکسن دریافت کرده اند.

فرماندار مراغه ادامه داد: ۶۲ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال در شهرستان واکسن کرونا دریافت کرده اند و افراد باقیمانده در مراکز تجمیعی و یا به صورت طرح منزل به منزل واکسینه خواهند شد.

موسوی ادامه داد: واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال از امروز در شهرستان آغاز شده است.

وی بیان کرد: با توجه به تولید یک میلیون دوز واکسن کووایران برکت در اردیبهشت ماه جاری نیازمند برنامه ریزی دقیق در واکسیناسیون هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های متولی ملزم به پشتیبانی‌ و همکاری با دانشکده علوم پزشکی مراغه هستند، گفت: هلال احمر و سپاه و حتی دیگر دستگاه ها نیروی انسانی ثابت در اختیار دانشکده علوم پزشکی مراغه قرار دهند.

وی ادامه داد: برنامه ریزی دقیق در واکسیناسیون و تسریع در روند اجرای آن به همراه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی می تواند در کاهش آمار کرونا در کشور تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید پیروی، معاون درمان دانشکده علوم پزشکی مراغه و چهار نفر از کادر «آی سی یو» بیمارستان امیرالمومنین(ع) ، نخستین افرادی بودند که ۲۳ بهمن ماه سال گذشته در مراغه واکسن دریافت کردند.

رنگ کرونایی شهرستان مراغه نارنجی است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha