مبارزه برای جان سیاهپوستان و آزادی فلسطین، هر دو از یک جنس است

تهران - ایرنا - کوری بوش (Cori Anika Bush) نماینده سیاهپوست ایالت میسوری آمریکا با ایراد سخنانی در صحن مجلس نمایندگان آمریکا، درباره وقایع غزه با ملت فلسطین ابراز همدردی کرد و گفت که مبارزه برای جان سیاهپوستان و آزادی فلسطینیان در ارتباط با یکدیگر و از یک جنس می باشد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، این نماینده ایالت میسوری در نطقی که روز گذشته در صحن مجلس نمایندگان و در ارتباط با آنچه که هم اکنون در باریکه غزه توسط رژیم صهیونیستی می گذرد، با ابراز همبستگی با ملت فلسطین، یاد و خاطره «باسم ماسری» (Bassem Masri) کنشگر فلسطینی که شهروند آمریکایی بوده و در جریان اعتراض های سراسری عدالتخواهی دراین کشور جان باخت، را گرامی داشت.

کوری بوش در نطق روز گذشته خود مساله خشونتی که از سوی رژیم صهیونیستی بر ملت فلسطین روا داشته می شود را با جنایاتی که توسط پلیس سفید پوست آمریکا، که وی آنرا نیروهای پلیسی به شدت مسلح و خشونت گرا که علیه جامعه سیاهپوست آمریکا اقدام می ورزند، وصف کرد؛ هم پیوند دانست.

مبارزه برای جان سیاهپوستان و آزادی فلسطین، هر دو از یک جنس است

این نماینده مجلس نمایندگان آمریکا گفت: باسم کنشگری بود از جامعه فلسطینیان آمریکا که در خط اول مبارزه علیه خشونت گرایی نیروهای پلیس سفید پوست علیه شهروندان سفید پوست در جریان ناآرامی های شهر فرگوسن ایالت میسوری قرار داشت، شهری که به علت کشته شدن «مایکل براون» جوان سیاهپوست بدست «دارن ویلسون» پلیس سفیدپوست شهر فرگوسن ایالت مسیوری در ۹ اوت ۲۰۱۴میلادی(۱۸ مرداد ۱۳۹۳)، با اعتراض های سراسری مواجه شد و باسم، برادر فسطینی ما در خط مقدم این اعتراض ها قرار داشت.

کوری بوش افزود: باسم درهمین حال در بیت المقدس زندگی می کرده، باسم در حقیقت یکی از جامعه ما (سیاهپوستان آمریکا)  به شمار می رود و وی بعنوان یک فلسطینی آماده مقاومت و ایستادگی در برابر خشونتگرایان را داشت و به مانند ما و در کنار ما یاد و خاطره مایک براون را گرامی داشت.

کوری بوش در ادامه همپیوند دانستن مساله جامعه سیاهپوستان آمریکایی با اشغالگری و خشونت گرایی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینان در صحن مجلس نمایندگان آمریکا گفت: وی نیز به مانند ما خواهان پایان بخشیدن به اشغالگری نظامی گرایانه پلیس سفیدپوست آمریکایی بر جامعه آمریکا بود.

مبارزه برای جان سیاهپوستان و آزادی فلسطین، هر دو از یک جنس است
باسم ماسری نفر وسط در جریان اعتراضات علیه خشونت پلیس آمریکا همراه با معترضان سیاهپوست در سنت لوئیس، میسوری 
۱۶ مهر ۱۳۹۳

نماینده ایالت میسوری در تشریح این مساله افزود: فلسطینیان به خوبی می دانند که دولت آشوب و خشونت چیست و پلیس های مسلح و اشغالگر جامعه خود را می شناسند، بنابر این زمانی که نیروهای شدیدا مسلح پلیس شهر فرگوسن در سال ۲۰۱۴میلادی دست به سرکوب زدند، باسم نیز به مانند دیگر جامعه فلسطنیان حاضر در آمریکا دو شادوش دیگران دراین مباره قرار گرفت.

کوری بوش درباره سبعیت پلیس آمریکا و ارتباط آن با سبعیت  نظامیان اشغالگر صهیونیستی گفت: در آن زمان بخاطر دارم پلیس آمریکا از همان سلاح هایی برای ارعاب و حملات وحشیانه علیه ما استفاده می کرد که دقیقا همان سلاح ها را آمریکا دراختیار نظامیان اسرائیلی برای برخورد با ملت فلسطین گذارده بود.

وی افزود: بخاطر دارم که باسم جانش را در همراهی با جامعه سیاهپوست آمریکا برای مبارزه علیه خشونت طلبی نیروهای بشدت مسلح سفید پوست آمریکایی گذارد، ما دریافته ایم که دولت آمریکا  پول مالیات دهندگان آمریکایی برای انجام چنین سبعیتی، چنین تسلیحاتی را در اختیار نظامیان اسرائیلی برای برخورد با فلسطینیان قرار می دهد و به کار می برد.

کوری بوش آنگاه گفت: بنابراین ما ضد جنگ، ضد اشغالگری و بر ضد آپارتاید هستیم، ما از اینکه پول هایمان صرف سیاست های نظامی گرایی، اشغالگرایی شوند مخالفیم و بر ضدیت سیستم خشونت ظلم گرایانه هستیم.

درحالی این نماینده سیاهپوست مجلس نمایندگان آمریکا به ابراز همدردی و همبستگی باملت فلسطین پرداخت که  تنش در مرز غزه با فلسطین اشغالی طی روزهای اخیر افزایش یافته و با حملات راکتی نیروهای مقاومت از یک سو و حملات هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم اشغالگر از سوی دیگر همراه بوده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست جمعه ۲۴ اردیبهشت برای پنجمین روز پیاپی به حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها ادامه دادند.

مقاومت فلسطین در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، همچنان به موشک باران سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، از دوشنبه گذشته تاکنون بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به غزه، ۱۲۶تن از جمله ۳۱ کودک و ۲۰ زن شهید و بیش از ۹۵۰ تن نیز زخمی شده اند.

***۱۳۰۲***

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha