تست‌های مثبت کرونا در اصفهان به ۳۰ درصد کاهش یافت

اصفهان-ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تست‌های مثبت کرونا در استان از ۲ هفته پیش تاکنون روند کاهشی داشته و از ۴۰ به ۳۰ درصد رسیده است.

آرش نجیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درصد مثبت تست‌های کرونا در استان اصفهان در ۲ هفته گذشته حدود ۴۰ درصد بود اما در این مدت روند کاهشی داشت و به ۳۵ درصد در هفته گذشته و به ۳۰ درصد در روز جاری رسید.

وی با بیان اینکه هرچه میزان تست‌های مثبت کووید- ۱۹ کاهش یابد به معنی شیوع کمتر ویروس کروناست، اظهار امیدواری کرد که با روند مناسب  ایجاد شده، میزان تست‌های مثبت به کمتر از ۲۰ درصد برسد.

نجیمی با اشاره به کاهش تعداد بیماران بستری کرونایی در بیمارستان‌های استان اضافه کرد: تعداد بیماران از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در اوائل اردیبهشت، امروز به حدود یکهزار و ۵۰۰ نفر رسید و امیدواریم در پایان اردیبهشت این شاخص سه رقمی شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خاطرنشان کرد: با کاهش تعداد بیماران بستری، تغییراتی در بیمارستان‌های مرجع کرونا نیز ایجاد می‌شود و بیمارستان الزهرا(س) به فعالیت های عادی خود بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران بدحال و بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و همچنین مرگ و میر ناشی از کرونا نیز نسبت به ۲ هفته گذشته کاهش یافته است، افزود: در شبانه روز گذشته ۲۱ بیمار دارای علائم کرونا در استان جان باختند که امید است این آمار نیز کاهش یابد.

نجیمی به تغییر جدول رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید- ۱۹ نیز اشاره و تصریح کرد: بر اساس جدیدترین رنگ‌بندی، هیچ شهرستان قرمزی(بسیار پرخطر) در استان نداریم و چهار شهرستان خور و بیابانک، چادگان، بویین میاندشت و خوانسار در وضعیت زرد(خطر متوسط) و سایر شهرستان‌ها در وضعیت نارنجی(پرخطر) قرار دارند.

وی با بیان اینکه میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک در زمان حاضر نسبت به اسفند و تعطیلات نوروز بهبود یافته است از متصدیان واحدهای صنفی خواست تا همچنان نسبت به رعایت دستورهای بهداشتی مقید باشند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه در زمان حاضر واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای ۷۵ سال انجام می شود، تاکید کرد: شرایط واکسیناسیون کرونا در خرداد امسال بهبود می‌یابد.

نجیمی اضافه کرد: زمانی می‌توان گفت ایمنی جمعی در برابر ویروس کرونا ایجاد شده است که حداقل ۶۰ درصد جمعیت جامعه واکسن را دریافت کرده باشند.

به گزارش ایرنا، بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، در شبانه روز گذشته ۱۷۲ بیمار جدید دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان( جز کاشان و آران و بیدگل) بستری شدند و تعداد کل بیماران بستری کرونایی یکهزار و ۵۹۰ نفر است.

همچنین از یکهزار و ۳۴۱ تست کرونا در استان ۳۰ درصد آنها مثبت بود و ۴۱۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ شناسایی شدند.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید-۱۹ از اسفند سال ۹۸ در کشورمان شیوع یافت و تاکنون بیش از ۲ میلیون و ۷۳۹ هزار نفر به آن مبتلا شده و بیش از ۷۶ هزار نفر جان باخته اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha