بیماران بدحال کرونا در هشترود به روش تهویه غیرتهاجمی مداوا می‌شوند

مراغه - ایرنا - رییس بیمارستان امام حسین(ع) هشترود گفت: این بیمارستان پس از مرکز استان جزو معدود مراکز درمانی است که از روش تهویه غیرتهاجمی برای درمان بیماران بدحال کرونایی بهره می‌گیرد.

دکتر «سعیده مداحی» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز ۲۰امین بیمار کرونایی با درگیری بیش از ۹۰ درصدی ریه و پس از ۳۱ روز بستری که به این روش درمان شده بود، ترخیص شد.

بیماران بدحال کرونایی در هشترود به روش تهویه غیرتهاجمی مداوا می‌شوند

وی با بیان اینکه تهویه غیرتهاجمی روشی نو در درمان درگیری شدید ریوی در بیماران کرونایی است، اظهار داشت: طی یک سال اخیر بیش از ۸۰ درصد موارد درمانی به این روش موفقیت‌آمیز بوده است.

دکتر مداحی: در موج چهارم کرونا ۱۱ بیمار بدحال کرونایی در هشترود به روش تهویه غیرتهاجمی درمان شدند و تنها یک نفر با وجود به کارگیری این روش جان باخت

وی اضافه کرد: در پیک چهارم که از اوایل سال ۱۴۰۰ شروع شد، ۱۲ بیمار درگیری ریوی شدید کرونا داشتند که ۱۱ نفر از آنان به همین روش درمان شدند و متاسفانه یک مورد فوت کرد.

وی از بیماران خواست از مصرف خودسرانه داروهای گیاهی و شیمیایی اجتناب کنند و به همراهان بیماران کرونایی توصیه کرد که مراقبت‌های ویژه در منزل را جدی بگیرند چون اکثر بیماران پس از ترخیص به خاطر نگهداری غیراصولی در منزل دوباره دچار درگیری ریوی می‌شوند.

به گفته دکتر مداحی هم‌اکنون ۱۰ بیمار کرونایی در بخش کرونای بیمارستان امام حسین (ع) هشترود بستری هستند.

رئیس بیمارستان امام حسین (ع) هشترود از خیران شهرستان نیز خواست در تهیه دستگاه اکسیژن‌ساز، این بیمارستان را یاری کنند.

وی همچنین از بروز مشکل در اینترنت بیمارستان ابراز گله‌مندی کرد و افزود: متاسفانه قطع و وصل شدن اینترنت در بیمارستان باعث شده است تا پزشکان نتوانند نسخه‌نویسی الکترونیکی را به‌روز کنند.

تهویه غیرتهاجمی یا «Non-invasive ventilation» که به‌ اختصار به آن «NIV» می‌گویند، استفاده از پشتیبانی تنفسی است که از طریق ماسک صورت یا ماسک بینی انجام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha