درمانگاه تخصصی ژنتیک کهگیلویه و بویراحمد ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد 

یاسوج- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرکز مشاوره، آزمایشگاه و درمانگاه تخصصی ژنتیک این استان در شهر یاسوج ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به زودی افتتاح می شود.    

سید محمدقائم کاظمی بیدک روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حوزه پژوهشی جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد متولی ساخت مرکز مشاوره، آزمایشگاه و درمانگاه ژنتیک این استان در شهر یاسوج است.   

وی افزود: راه اندازی مرکز مشاوره، آزمایشگاه و درمانگاه تخصصی ژنتیک کهگیلویه و بویراحمد در شهر یاسوج در قالب یک تفاهم نامه پنج ساله و از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی این استان به جهاد دانشگاهی استان واگذار شد و تاکنون نیز ۱۵ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده است. 

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هم اینک هیچگونه مرکز خدمات تخصصی و آزمایشگاه ژنتیک در این استان وجود ندارد. 

کاظمی بیدک عنوان کرد: بر همین اساس مردم کهگیلویه و بویراحمد مجبورند برای دریافت خدمات لازم در زمینه ژنتیک به شهرهای همجوار از جمله شیراز و اصفهان مراجعه و هزینه های زیادی را صرف کنند که یک خلاء اساسی در این استان محسوب می شود. 

وی ابراز داشت: جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد هیچگاه به دنبال موازی کاری با دیگر دستگاه های اجرایی این استان نبوده و نیست بلکه یکی از رویکردهای اصلی آن انجام کار و ارائه خدمت به مردم استان در زمینه های مختلف است. 

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی بهزیستی این استان حدود ۱۳ هزار معلول در استان وجود دارد. 

کاظمی بیدک اظهار داشت: نرخ معلولیت در کهگیلویه و بویراحمد ۲.۷ درصد بوده که به نسبت میانگین کشوری آمار بالایی است. 

وی افزود: جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه درمان سرطان پستان گام هایی را در سال های گذشته برداشته و حتی مجوز راه اندازی یک مرکز در این استان را نیز گرفت و به دنبال خرید تجهیزات، امکانات و دستگاه ها بود. 

کاظمی بیدک بیان کرد: این در حالی است که دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد اقدام هایی را در حوزه سرطان پستان و راه اندازی مرکز درمان آن در استان انجام داده بود. 

وی عنوان کرد: بر همین اساس ساخت و راه اندازی مرکز درمان سرطان پستان در کهگیلویه و بویراحمد از سوی جهاد دانشگاهی این استان متوقف شد و ادامه نیافت. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha