هدف‌گذاری برای احیای ۲ هزار واحد صنعتی راکد در سال ۱۴۰۰

تهران- ایرنا- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در بخش تولید، گفت: در برنامه‌های تدوین شده برای سال ۱۴۰۰ احیای۲ هزار واحد تولیدی در سراسر کشور هدف‌گذاری شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جلسه با مدیرعامل و مدیران سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، افزود: قرار شده یک‌هزار و ۶۰۰ واحد راکد در داخل شهرک‌های صنعتی و ۴۰۰ واحد تعطیل خارج از شهرک‌ها راه‌اندازی شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اظهار داشت: پارسال بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ واحد راکد به چرخه تولید برگشت و هدف‌گذاری که از ابتدای سال ۹۹ تدوین شده بود محقق شد، این مسوولیت در سال جاری نیز به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی محول شد.

زرندی در توضیح پروژه‌های تعریف شده برای این سازمان در سال ۱۴۰۰، تصریح‌کرد: توسعه زیرساخت شهرک‌ها، توسعه خوشه‌های کسب‌وکار صنعتی و صنفی با هدف ۴۰ خوشه و توسعه صنایع کوچک و مستعد پیمانکاری فرعی در راستای تکمیل زنجیره تامین صنایع بزرگ برای ۲۵۰ واحد، از جمله پروژه‌هایی است که در سال ۱۴۰۰ برای سازمان صنایع کوچک و شهرک‌ها تعریف شده است.

ضرورت استفاده از ظرفیت‌های موجود در بخش تولید

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های موجود در بخش تولید، اظهار داشت: تمرکز وزارتخانه بر استفاده از ظرفیت‌های موجود است که شامل سه موضوع احیاء واحدهای راکد، افزایش ظرفیت واحدهای موجود و واگذاری واحدهای راکد نیمه‌تمام می‌شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از تمرکز این وزارتخانه خود بر واحدهای راکد نیمه‌ تمام خبر داد و گفت: از موضوعاتی که امسال برای آن برنامه‌ریزی شده واحدهای راکد نیمه‌تمام است که باید برای آن تعیین تکلیف کرد، زیرا تعدادی واحد نیمه تمام سال‌هاست به‌صورت راکد مانده و باید از سرمایه‌گذاران جدید برای تکمیل آن کمک گرفت.

تامین انرژی، مساله مهم بخش تولید

وی همچنین انرژی را یکی از موضوع‌های مهم برای آینده این سازمان عنوان و تاکید کرد: اگر به دنبال توسعه سرمایه‌گذاری در بخش تولید و خواستار جهش بزرگ در بخش صنعت هستیم، نیاز است برای تامین برق، آب و گاز شهرک‌ها یک تحرک جدی شکل بگیرد.

زرندی با بیان اینکه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌ها هم باید به مدل جدیدی از سرمایه گذاری و تامین مالی برای این موضوع اقدام کند، گفت: گرچه در قوانین و مقررات به‌صورت شفاف وظایفی برای وزارت نیرو و نفت تعریف شده، اما به‌دلیل کمبود اعتبارات این وزارتخانه‌ها مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که امیدواریم با مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو و نفت، موضوع انرژی مورد نیاز شهرک‌ها تامین شود.

به گزارش ایرنا، پیشتر وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام‌کرد: سال گذشته یک‌هزار و۵۵۷ واحد راکد و تعطیل شده به چرخه تولید بازگشتند و برنامه امسال نیز بر احیای واحدهای راکد و نیمه فعال متمرکز است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha