۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۰
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84329981
۰ نفر

برچسب‌ها

قصه پر غصه ۷۳ سال نکبت و آوارگی یک ملت
رژیم صهیونیستی شب گذشته با حمله به یک منزل مسکونی ۸ کودک را به شهادت رساند

بغداد - ایرنا - در روزهایی که براساس گزارش سازمان ملل ۱۰ هزار فلسطینی از خانه های خود آواره شده اند و نیز سالگرد "یوم النکبة" روزی که نقطه شروع آوارگی آنها بود، سفارت فلسطین در عراق بیانیه ای به این مناسبت صادر کرد.

به گزارش ایرنا، فلسطین این روزها هیچ مناسبتی را پشت نمی گذارد، مگر اینکه جنایتی پشت جنایات دیگر در حق مردم فلسطین از سوی صهیونیست ها روا می شود؛ در یکماه گذشته و در روزهای ماه رمضان، شب های قدر و حتی عید فطر فلسطین شاهد جنایاتی بی سابقه از سوی رژیم صهیونیستی بوده است.

موجودیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی در 73 سال گذشته برپایه خون و کشتار و قتل عام بنا نهاده شده و با بیرون راندن شهروندان فلسطینی از وطن خویش، چیزی جز آوارگی و فاجعه در سرزمین های اشغالی ثبت نشده است.

این روزها اسم منطقه "شیخ جراح" بر سر زبان ها افتاده و ملت فلسطین با شنیدن این اسم مهاجرت اجباری و پاکسازی قومیتی از سوی صهیونیست ها را به یاد می آورند و حالا با فرارسیدن "روز نکبت" این غم با کینه ای عمیق همراه شده و بر قلب های آزادگان بیت المقدس سنگینی می کند.

اندوه فلسطین، کشور عراق را هم محزون کرده و واکنش های بسیار زیادی به وقایع اخیر در غزه و بیت المقدس منعکس شده است و مردم عراق امروز قرار است تجمعاتی در حمایت از ملت فلسطین و نیز محکومیت جنایات صهیونیست ها ترتیب دهند.

در هنگامه تجاوز خونین پنج روزه رژیم صهیونیستی به غزه، سفارت فلسطین در عراق در بیانیه ای کوتاه به مناسبت سالگرد روز نکبت، فجایعی که در سرزمین های اشغالی صورت گرفته را یادآور شده است.

سفارت فلسطین در این بیانیه آورده است: "هفتاد و سومین سالگرد روز نکبت می باشد و این روز استواری مردمی که در معرض بدترین پاکسازی قومیتی و آوارگی اجباری در تاریخ معاصر بوده اند را به یاد می آورد".

در ادامه این بیانیه آمده است: "۷۳ سال می گذرد و رژیم اشغالگر می پنداشت که بزرگترها می میرند و جوانان فراموش می کنند، بگذارید آنها هربار بیشتر (از بار قبل) از مردمانی که به سرزمین خود چنگ زده (و آنرا رها نمی کند) غافلگیر شوند".

در روز نکبت (۲۴ اردیبهشت ۱۳۲۷) اشغالگران صهیونیست صدها هزار فلسطینی را از سرزمین مادری خود بیرون کردند؛ حالا پس از ۷۳ سال به گزارش سازمان ملل در پی درگیری های اخیر و حملات رژیم کودک کش صهیونیستی به نوار غزه که 139 فلسطینی از جمله بیش از ۶۰ زن و کودک قتل عام شده اند دوباره نزدیک به ۱۰ هزار فلسطینی مجبور به ترک خانه های خود شده اند.

۱۶۰ جنگنده صهیونیستی شب گذشته با استفاده از ۴۵۰ موشک، ۱۵۰ هدف را در باریکه غزه مورد هدف قرار دادند؛ مقامات رژیم صهیونیستی همواره مدعی‌ هستند اهداف نظامی و مراکز فرماندهی حماس را هدف قرار می دهند، اما کودکانی که هر روز کشته می شوند، واضح ترین پاسخ به این ادعاهاست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha