واکسیناسیون کرونا در ۹ مرکز روستایی و شهری سرپل‌ذهاب انجام می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب گفت: واکسیناسیون کرونا در ۹ مرکز شامل هفت مرکز روستایی و ۲ مرکز شهری این شهرستان در حال انجام است.

دکتر «محسن مرادی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شهرستان سرپل‌ذهاب از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا از قرمز به نارنجی تغییر رنگ داده که این مرهون همکاری و مشارکت مردم است و تعداد بیماران بستری و موارد مثبت  سرپایی در چند روز اخیر به صورت ملایم و سیر نزولی پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: در رده سنی ۸۰ سال به بالا که که آمار شهرستان حدود یک هزار  و ۱۹۰ نفر است تاکنون ۶۵۵ نفر و در رده سنی ۷۵ تا ۸۰ سال که در مجموع ۷۱۳ نفر در شهرستان حضور دارند ۲۱۸ نفر آن ها تا این لحظه علیه ویروس کرونا واکسینه شدند.

معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: ۲ مرکز واکسیناسیون عمومی برای شهرستان در نظر گرفته شد که به کمک ادارات مختلف در حال تجهیز است و در صورت افزایش و ازدحام جمعیت واکسیناسیون پراکنده در شهر، مرکزی در قسمت ترمینال شهرستان برای واکسیناسیون خودرویی در نظر گرفتیم که افرادی که مایل بودند در خودرو واکسینه شوند و از ماشین پیاده نشوند و همچنین هم افراد ناتوان می توانند به این مرکز مراجعه کنند.

مرادی از افراد خواست تا ضمن رعایت موازین بهداشتی و استفاده از ماسک و پرهیز از دورهمی ها و هرگونه تجمع ها با کادر درمان تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا همکاری کنند.

سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha