۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 84329932
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت بایدن و چالش کمبود سوخت در آمریکا

تهران-ایرنا- اختلال در یک خط لوله مهم انتقال سوخت در امریکا و به دنبال آن بروز نگرانی ها در میان مقامات این کشور باعث شده تا دولت بایدن گزینه های مختلف از جمله کمک از ارتش و گارد ملی را با هدف کاهش ضررهای وارده را بررسی کند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از تارنمای شبکه ان بی سی نیوز، چهار منبع آگاه اعلام کردند که در بحبوحه حمله سایبری به خط لوله کلونیال پایپ‌لاین و تعطیلی فعالیت آن، کاخ سفید به شدت نگران طولانی تر شدن اختلال در روند انتقال سوخت و کمبود آن در آمریکا شد به همین دلیل چندین گزینه را بررسی کرده است.

از جمله این گزینه ها احتمال استفاده از ذخایر سوختی ارتش و یا دستور برای آماده شدن گارد ملی بود.

با این حال این منابع اعلام کردند که کاخ سفید در نهایت تصمیم گرفته در این مقطع زمانی این گزینه را اجرایی نکند و به جای آن ضرب الاجل چند روز آینده را برای مشخص شدن وضعیت آتی این بحران تعیین کرده است.

این منابع تاکید کردند که گزینه های مطرح شده ممکن است در صورت تداوم بحران و یا ایجاد تهدیدهای جدید مورد بررسی دوباره قرار بگیرند.

در این میان یک مقام ارشد دولتی نیز اعلام کرد که بحث هایی در مورد استقرار گارد ملی در آمریکا نیز مطرح شده اما هنوز اجرایی نشده است.

اما یک منبع آگاه دیگر در این زمینه گفت که اگر این بحران هفته آینده نیز ادامه یابد، ممکن است ارتش برای کمک فراخوانده شود.

پیشتر رسانه های آمریکایی با اشاره به از سرگیری فعالیت خط لوله انتقال سوخت "کلونیال" در پی حمله بدافزاری اعلام کردند که باوجود آغاز بکار این بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا همچنان در بسیاری از مناطق کشور کمبود سوخت وجود دارد.

مسوولان خط لوله کلونیال در بیانیه ای اعلام کردند که چندین روز طول می کشد تا زنجیره تامین سوخت پس از شروع مجدد به حالت عادی برگردد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha