۱۹۲۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد پرداخت شد

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از اعطای یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان کمیته امداد طی سال گذشته خبر داد.

حجت اله مهدیان اظهار داشت: اعطای یک هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به مدد جویان کمیته امداد و تحقق حداکثری سهمیه ابلاغی، موجب گردیده سهمیه بانک توسعه تعاون با رشدی ۲/۵ برابری، به پنج میلیارد ریال برسد.

وی خاطر نشان کرد: طی شش سال اخیر تعامل و همکاری خوبی بین بانک توسعه تعاون و کمیته امداد وجود داشته است و همه‌ساله تفاهم‌نامه‌ای مبنی بر اعطای تسهیلات کم‌بهره میان طرفین منعقد می‌گردد.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نحوه اعطای وام قرض‌الحسنه به مددجویان کمیته امداد گفت: وام خوداشتغالی به مددجویان معرفی‌شده از سوی این کمیته به‌صورت انفرادی و تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال با سود ۴ درصد و بازپرداخت هفت ساله پرداخت می‌گردد.

وی افزود: علاوه بر این در صورت به‌کارگیری مددجویان کمیته امداد در واحدهای تولیدی به ازای هر فرد ۵۰۰ میلیون ریال به واحد کارآفرینی قابل پرداخت است و چنانچه این واحدها جهت ۴۰ نفر از مددجویان ایجاد اشتغال نمایند می‌توانند تا سقف ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نمایند.

مهدیان عنوان کرد: بانک توسعه تعاون دقیقاً مطابق معرفی کمیته امداد تسهیلات کارآفرینی را پرداخت می‌نماید و نظارت بر مصرف صحیح تسهیلات کارآفرینی بر عهده این ارگان می‌باشد و رقم تسهیلات اعطایی به‌حساب کارآفرینان تنها در صورتی از حالت انسداد به فعال درمی‌آید که کمیته امداد مراتب تأیید ایجاد اشتغال برای مددجویان معرفی‌شده را اعلام نماید.

وی با اشاره به تدابیر اتخاذ شده جهت نحوه ضمانت این تسهیلات اذعان داشت: ترتیبی اتخاذشده تا مددجویان به‌صورت متقابل و زنجیره‌ای قادر به ضمانت یکدیگر باشند و یا از طریق ارائه جواز کسب معتبر نیز می‌توانند این خدمات را دریافت نمایند.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون، عاملیت اجرای برنامه اشتغال مددجویان را فراتر از تکلیف اداری اعلام کرد و گفت: عاملیت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه کارآفرینی در زمره مسئولیت اجتماعی بانک به شمار می‌رود و با توجه به گره‌گشایی این تسهیلات از مشکلات و مسائل متقاضیان، این برنامه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

https://ttbank.ir/s/mfab۳SA

م. خ

منبع: با مشارکت بانک توسعه تعاون source

برچسب‌ها

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha