فرماندار: محل احداث پالایشگاه گازی شهرستان گیلانغرب جانمایی شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: اکیپی از کارشناسان وزارت نفت روز شنبه با حضور در این شهرستان نقطه مورد نظر در حدفاصل ۱۰ کیلومتری جنوب غربی شهر گیلانغرب را جهت احداث طرح ملی پالایشگاه گازی این شهرستان جانمایی کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «کوروش محمودیان» روز شنبه در حاشیه جانمایی محل احداث پالایشگاه گاز در گیلانغرب، افزود: این اقدام در راستای پیگیری های صورت گرفته و موافقت وزارت نفت با توجه به مطالعه های انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث این پالایشگاه گازی به زودی و تا پیش از پایان کار دولت تدبیر و امید اجرایی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: مطالعات احداث این پالایشگاه انجام شده و تیم‌های تخصصی مجموعه صنعت نفت کار را شروع کرده‌اند و امروز نیز مقرر شد محدود ۱۰۰ هکتاری مورد نظر از طریق منابع طبیعی ظرف مدت ۲۴ ساعت تعیین تکلیف شود تا نسبت به تملک محدوده محل احداث توسط وزارت نفت جهت آغاز عملیات اجرایی پالایشگاه اقدامات قانونی صورت گیرد.

این پالایشگاه گازی و مجموعه های وابسته آن قرار است با ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری ساخته شود.

طرح احداث این پالایشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه درون‌زا و با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های استان کرمانشاه به ویژه ذخایر گازی مناسب استان کرمانشاه مصوب شده است.

پیشتر «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه گفته بود که با توجه به پیگیری های ۲ سال اخیر، وزیر نفت موافقت کرد که یک میدان‌گازی در کرمانشاه مورد مطالعه قرار گیرد و پس از آن ۲ میلیارد دلار برای ایجاد پالایشگاه و پتروشیمی صرف شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

استان کرمانشاه هم اکنون دارای سه واحد پتروشیمی در شهرستان‌های کرمانشاه و هرسین است.

این استان با وسعت حدود ۲۵ هزار کیلومتر مربع، ۱.۵ درصد از مساحت کل کشور (هفدهمین استان) را به خود اختصاص داده و شامل ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha