امام جمعه بیرجند: صیانت از رای مردم بسیار با اهمیت است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: حفظ و صیانت از رای مردم بسیار با اهمیت است و باید همه تلاش‌ها برای تحقق این امر صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید "علیرضا عبادی" روز شنبه در دیدار "حمید ملانوری" استاندار خراسان جنوبی، معاونان و مدیران کل ستادی استانداری ضمن تبریک ایام عید فطر گفت: براساس قانون اساسی جمهوری اسلامی مردم باید خدمتگزاران خود را انتخاب کنند و رعایت امانت و تسهیل شرایط و اینکه مردم آزادانه بتوانند رای خود را چه در انتخابات شوراهای شهر و روستا و چه در انتخابات ریاست جمهوری به صندوق بیندازند و حفظ و صیانت رای مردم بسیار پر اهمیت است.

وی ادامه داد: شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شد و اینکه از سرمایه‌گذاران برای تولید هم پشتیبانی، هم رفع مانع شود، بر روی زخم تولیدکنندگان مرهمی بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در گذشته گاهی مراجعاتی به دفتر انجام می‌شد و افرادی بودند که قصد تولید داشته، وام گرفته و تشویق شده بودند اما زمانی که دچار مشکل شدند و هنوز به تولید نرسیده، باید قسط‌های بانکی را بپردازند لذا برای سرمایه‌گذاران این مانع‌ها عقده می‌شود.

وی اظهار داشت: مانند اکثر مشکلات، اگر از مردم و بخش خصوصی پشتیبانی کنیم، خود مردم مشکل اقتصادی را حل می‌کنند اما متاسفانه کارشکنی‌ها، ایجاد موانع و عدم پشتیبانی باعث دلسردی بسیاری از نیروهای کارآمد شده که می‌تواستند بسیار کمک کنند و هیچ عبادتی بالاتر از رفع مشکلات مردمی نیست، چرا که صاحب اصلی این کشور مردم هستند و من و شما خدمتگزار این مردم هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه در این مدت بیش از یک سال پس از شیوع ویروس کرونا، اقدامات خوبی درخصوص حفظ سلامت مردم صورت گرفته است افزود: اما از ویروس کرونا خطرناکتر ویروس تفکر سیاسی و فرهنگی غرب است؛  ویروسی که در جنگ‌های جهانی اول و دوم، باعث کشته شدن میلیون‌ها انسان شد تا امروز که با ایجاد گروهک‌های تروریستی در عراق، سوریه، افغانستان، یمن و فلسطین هر وقت خواستند، می‌کشند و از بین می‌برند.

وی گفت: چندی پیش که یک بیگانه از آن سوی دنیا دم از معامله بی‌پایه قرن می‌زد، اما این سازمان ملل هیچ موضعی نمی‌گیرد، از آن روز به بعد فلسطینی‌ها اعتراض داشتند و هر هفته آنها را کشتند یا در همین هفته گذشته در روز قدس در شلیک مستقیم تیر سربازان رژیم صهیونستی قرار گرفتند، تمام دنیا هم نگاه می‌کنند و این دفاع جوانان فلطسینی را تروریستی می‌خوانند.

وی افزود: کشورهای به اصطلاح آزاد همچون فرانسه، آلمان و انگلیس حمله‌های اسرائیلی‌ها به خانه‌های مردم و مناطق غیرنظامی را مشروع می‌دانند و برخی کشورهای به ظاهر اسلامی نیز سکوت مرگبار داشته‌اند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان جنوبی اظهار داشت: کار دنیا به کجا کشیده و چه کسانی بر دنیا حاکم‌اند که هر کسی به نفعشان باشد فرقی نمی‌کند حتی حیوان درنده باشد، از او حمایت کرده و حقوق بشر شامل او می‌شود اما اگر کسی از خود در برابر این حیوان درنده بخواهد دفاع کند او را تروریست می‌نامند، نسبت به این چنین جریان رسوا (رژیم صهیونستی)، سکوت خیلی عجیب است لذا خطرناک‌تر از ویروس کرونا این ویروس ظلم کردن و ظلم‌پذیری است در حالی که ظلم‌پذیری در اسلام ممنوع است.

وی گفت: برای این ویروس خطرناک فرقی نمی‌کند مردم اهل کدام کشوری باشند، فقط نباید در برابر آنها سئوالی کند، در فرانسه که ادعای آزادی دارد اگر کسی در مورد هلوکاست حرفی بزند باید برود زندان و شکنجه شود اما در مورد توهین به پیامبران الهی آزادند لذا هرجا آدم مستبدی است از او حمایت می‌کنند و این خطرناکترین ویروس است که باید دید سازمان بهداشت جهانی برای این ویروس چه کرده است؟

امام جمعه بیرجند افزود: از آیت الله فاضل لنکرانی نقل است «طی ۵۰ سال تحقیق در اسلام به این نتیجه رسیدم اگر کسی بعد از انجام واجبات به کار مردم رسیدگی کند و هیچ کار مستحبی انجام ندهد، در آن دنیا اگر کسی جلوی او را گرفت بگوید فاضل لنکرانی گفته است»  لذا هیچ عبادی بالاتر از خدمت به خلق نیست.

استاندار خراسان جنوبی امروز با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند دیدار کرد.

این دیدار به منظور تبریک عید فطر، ارائه گزارش اقدامات انجام شده و بحث و تبادل نظر پیرامون مسایل استان در دفتر امام جمعه بیرجند انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha