۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 84329765
۰ نفر

برچسب‌ها

بیش از یک میلیارد ریال زکات فطره در شاهرود پرداخت شد

شاهرود- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهرود گفت: یک میلیارد و ۱۵۹ میلیون و ۷۰۵ هزار ریال فطریه و کفارات مردم این شهرستان به صندوق‌های زکات فطره این نهاد واریز و یا از طریق درگاه‌های غیرحضوری پرداخت شد.

محمد بلوچی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این میزان ۹۵۱ میلیون و ۹۰۵ هزار ریال فطریه عام و ۱۱۰ میلیون ریال فطریه سهم سادات  و ۹۷ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال نیز کفارات عمد و غیرعمد بود.

وی با بیان اینکه کد دستوری  #۵*۰*۰۲۳۲*۸۸۷۷* برای  جمع آوری زکات فطره بر اساس فطریه عام، سادات و کفاره روزه نیز مشخص شده است، خاطر نشان کرد: پرداخت برخط از طریق سامانه های کارت به کارت "فطریه عام" شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۴۷۰۱ ، "فطریه سادات" شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۲۹۷۷، " کفاره غیر عمد" شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۱۲۴۲ و هچنین برا ی"کفاره عمد "شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۹۵۱۸ در نظر گرفته شده بود.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهرود تصریح کرد: این درگاه ها همچنان آماده دریافت فطریه و کفارات آن دسته از شهروندانی است که هنوز موفق به پرداخت زکات فطره نشده اند.

بلوچی با اشاره به اینکه در قالب ۵۳ صندوق ثابت فطریه شهروندان شاهرودی جمع آوری شد، ابراز داشت: تعداد ۴۲  مرکز و واحد های نیکوکاری، هفت واحد روستایی و چهار واحد کمیته امداد امام(ره) در جمع آوری زکات فطره با این اداره همکاری داشتند.

به گفته وی، این صندوق ها در مساجد و پایگاه ها و مراکز نیکوکاری مستقر بودند.

زکات فطره بر تمام کسانی که قبل از غروب شب عید فطر بالغ و عاقل و غنی باشند واجب است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha