بازار مرغ در بوشهر به روال عادی بازگشت

بوشهر- ایرنا- مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: از امروز بازار مرغ گرم در این استان روال عادی به خود گرفته‌است و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، احمد جهانگیرلو به رسانه‌ها اعلام کرد: استان بوشهر تا ۱۵ اردیبهشت مشکلی برای تامین مرغ گرم نداشت اما تاخیر یک هفته‌ای جوجه ریزی در تعطیلات نوروزی، تاثیر خود را بر بازار مرغ گذاشت و این استان از ۱۵ تا ۲۱ اردیبهشت با کمبود مرغ روبرو شد.

وی ادامه داد: در این چند روز، تولید مرغ نسبت به نیاز این استان نصف شد که توزیع ۲۰۰ تن مرغ منجمد این کمبود را جبران کرد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهرافزود: با توجه به اینکه مشکل کمبود مرغ در دیگر نقاط کشور هم وجود داشت امکان تامین مرغ گرم از سایر استان‌ها نیز فراهم نبود.

جهانگیرلو گفت: از امروز مشکلی در تامین مرغ گرم در استان بوشهر وجود ندارد و در صورت تامین نیاز استان امکان ارسال مرغ مازاد بر مصرف نیاز به استان‌های همجوار وجود دارد.

وی درباره گرانی مرغ در روزهای گذشته اضافه کرد: از تولید تا عرضه مرغ به کشتارگاه برعهده سازمان جهاد کشاورزی است که با تلاش صورت گرفته و همکاری مرغ‌داران هر کیلوگرم مرغ زنده با همان قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کشور (۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان) دراختیار کشتارگاه‌ها قرار می‌گیرد.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیان کرد: نظارت بر قیمت‌ها بعد از کشتارگاه بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است که بازرسان این سازمان هم بر قیمت‌ها نظارت دارند.

جهانگیرلو، قیمت هر کیلو مرغ گرم برای مصرف کننده را امروز ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: در صورت هرگونه گران‌فروشی در زمینه گوشت مرغ، مردم می‌توانند با سامانه ۱۲۴ مربوط به سازمان صمت تماس بگیرند و به طور حتم با متخلفان برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: از اول اردیبهشت ماه تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان بوشهر انجام شد و انتظار می‌رود تا پایان اردیبهشت ماه این میزان به ۲ میلیون قطعه افزایش یابد و بر مبنای میانگین هر قطعه جوجه ۲ کیلو و ۲۰۰ گرم تا پایان اردیبهشت ماه چهار میلیون و ۴۰۰ هزار کیلوگرم گوشت مرغ در این استان تولید شود.

در استان بوشهر اکنون ۲۱۷ واحد مرغ‌داری صنعتی با ظرفیت تولید سالانه ۳۸ هزار تن فعال است.

برای مدیریت تامین مرغ با توجه به کمبودی که هفته گذشته بر بازار استان حاکم بود، بنا به دستور استاندار بوشهر خروج مرغ زنده از این استان با هر عنوانی ممنوع اعلام شده بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha