۹۵۱ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در چهارمحال و بختیاری محقق شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت:طی سال گذشته ۹۵۱ میلیون دلار در برنامه جایگزینی واردات (صرفه‌جویی ارزی) در پروژه نهضت ساخت داخل استان تحقق یافت.

سجاد رستمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تاکید کرد: هدف‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در سال گذشته برای برنامه جایگزینی واردات (صرفه‌جویی ارزی) در پروژه نهضت ساخت داخل، هشت میلیون دلار بود که با تلاش‌های انجام گرفته ۹۵۱ میلیون دلار محقق شد که این مهم نشان از افزایش تولید و رونق اقتصادی در حوزه صنعت دارد.

وی افزود: وقتی اجازه واردات کالاهای خارجی داده نمی‌شود و تولیدکننده داخلی قطعات مورد نیاز را تولید می‌کند، اهداف نهضت ساخت داخل محقق شده که به‌طور قطع باعث رضایت تولیدکنندگان است.

وی ادامه داد: در سال گذشته برگزاری ۱۰ میز تخصصی در چهارمحال و بختیاری هدف‌گذاری شد که ۱۰۰ درصد آن تحقق یافت.

رستمی تصریح کرد: در جدیدترین ارزیابی عملکرد تخصصی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کشور، چهارمحال و بختیاری با کسب ۸۹.۳۲ امتیاز در رده استان‌های خوب و شایسته تقدیر ملی قرار گرفت.

وی یادآور شد: با ارزیابی پنج محور اصلی برنامه‌های عملیاتی سال ۱۳۹۹ در شاخص هدف‌گذاری برای نهضت ساخت داخل در کشور، تعداد  ۱۳۷ میز تخصصی پیش‌بینی شده بود که ۱۹۲ میز تخصصی برگزار شد که این استان هدف‌گذاری صورت گرفته را کامل محقق کرده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری اظهار داشت:در شاخص جایگزینی واردات (صرفه جویی ارزی)  نیز این عملکردی بیشتر از هدف‌گذاری داشته است و در شاخص  فعال‌سازی واحدهای راکد صنعتی نیز هدف‌گذاری صورت گرفته  در استان به‌طور کامل محقق شد.

وی افزود: در زمینه صدور پروانه بهره‌برداری، چهارمحال و بختیاری در جمع استان‌هایی قرار گرفت که توانستند عملکردی بیشتر از هدف‌گذاری صورت گرفته داشته باشند.

رستمی تصریح کرد: در شاخص ایجاد اشتغال در صنعت نتوانسته هدف‌گذاری انجام شده را کامل محقق کنیم اما در زمینه ایجاد اشتغال در صنف عملکردی بیشتر از هدف‌گذاری صورت گرفته داشته‌ایم‌.

وی همچنین با اشاره به موفقیت در تحقق هدف‌گذاری تعداد صدور پروانه بهره‌برداری (مجوزهای معدنی) یادآور شد: در زمینه ایجاد اشتغال با صدور  پروانه بهره‌برداری (مجوزهای معدنی)، احیاء، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و همچنین راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی و انجام بازرسی‌های هدفمند از بنگاه‌های اقتصادی نیز، این استان عملکردی بیشتر از هدف‌گذاری داشته است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری ۸۳۱ واحد تولیدی و صنعتی فعال دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha