حمایت از طرح‌های پژوهشی محققان ایران و چین در ۳ حوزه علمی

تهران- ایرنا- صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران ایران و بنیاد ملی علوم طبیعی چین از پژوهشگران هر ۲ کشور در سه حوزه علوم زیستی، علوم مواد و ریاضیات حمایت می‌کنند.

نخستین فراخوان مشترک میان صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی علوم طبیعی چین منتشر شد.

به گزارش روز شنبه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، براساس این فراخوان در سه حوزه علمی علوم زیستی، علوم مواد و ریاضیات از پژوهش های مشترک محققان دو کشور حمایت می‌شود.

پژوهشگران ایرانی تا ۱۸ تیرماه ۱۴۰۰ برای ارسال پروپزال‌های مشترک خود به سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زمان دارند،  آذرماه ۱۴۰۰ نیز نتایج فراخوان اعلام می‌شود تا از دی ماه محققان اجرای طرح خود را آغاز کنند.

در این فراخوان حداکثر از ۱۵ طرح پژوهشی مشترک حمایت می‌شود، حمایتی که هدف از آن توسعه تعاملات علمی و فناورانه میان محققان ۲ کشور و گسترش فعالیت های علمی است.

حداقل مدت زمان اجرای هر طرح پژوهشی در قالب این فراخوان یک سال و حداکثر مدت زمان اجرای هر طرح سه سال است و پژوهشگران باید تنها در یکی از سه زمینه علمی پروپزال خود را ارسال کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha