قتل مردم افغانستان و فلسطین، نشانه عمق کینه استکبار با مسلمانان است

قم- ایرنا- مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به حوادث اخیر در افغانستان و فلسطین، گفت: زنجیره این اتفاقات در عالم اسلام همه حاکی از عمق کینه و دشمنی صهیونیست‎ها و استکبار جهانی نسبت به مسلمانان است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مجتبی نورمفیدی در جلسه درس «قاعده مصلحت»، با بیان این‌که برای دشمنان فرقی نمی‌کند که مسلمان شیعه باشد یا سنی، افزود: آنچه برای آن‌ها اصل است حفظ منافع، غارت منابع و سلطه بر کشورهای اسلامی است.

وی با اشاره به جنایات اسراییل علیه فلسطینی‌ها، اضافه کرد: اسراییل مسجدالاقصی را مورد تعرض قرار می‌‏دهد و مسلمانان را به خاک و خون می‎‌کشد که این مساله نشان می‌دهد اگر این رژیم فرصت پیدا کند اثری از آثار اسلامی باقی نمی‎‌گذارد.

وی ادامه داد: آن‌ها اگر توان داشته باشند به هیچ مسلمانی رحم نخواهند کرد، مگر کسی که تسلیم و تابع اراده آن‌ها باشد؛ صهیونیست‎‌‍‌ها اگر احساس کنند دست مسلمانان از ابزار مقاومت تهی است، سرکوب‎‌ها را بیشتر می‎‌کنند.

نورمفیدی بیان کرد: بعضی گمان می‎‌کنند آشتی با رژیم صهیونیستی این مشکلات را کمتر می‌‏کند و آن‌ها حریم مسلمانان را بیشتر حفظ می‏‌کنند؛ چندین کشور اسلامی به‌حسب ظاهر از روی ترس با اسرائیل آشتی کردند، اما آیا این آشتی‏‌ها چیزی جز تحمیل، تحقیر و سرکوب بیشتر داشت؟

وی تصریح کرد: هرگاه مسلمانان یکپارچه در مقابل آن‌ها ایستادگی می‌کنند، دشمنان به انفعال می‏افتند؛ لذا تنها راه جلوگیری از تعرض به مکان‌‎های اسلامی و خانه‎‌های مسلمانان، ایستادگی سرسختانه و دفاع جانانه در برابر تجاوز آن‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: کاری که مقاومت فلسطین در روزهای گذشته در برابر اسرائیل انجام داد، قدرت پوشالی اسراییل را به نمایش گذاشت و نشان داد صهیونیست یک قدرت بسیار آسیب‌پذیر و شکننده است و به اذعان خودشان در مدت ۲ روز به‌شدت درگیر یک جنگ داخلی و خارجی شدند که توانایی کنترل و مقابله با آن را ندارند.

استاد حوزه علمیه در ادامه به انفجارهای اخیر در افغانستان و کشتار مردم بیگناه هزاره افغانستان اشاره و بیان کرد: نمی‏توان درک کرد که چگونه ممکن است انسان به مرحله‌ای برسد که چنین جنایات هولناکی انجام دهد.

وی تصریح کرد: آنچه در افغانستان اتفاق ‎افتاد کینه‌توزی علیه اسلام و تشیع است تا از این راه اسلام و تشیع را به انزوا بکشانند.

وی با تاکید بر این‌که این جنایت یک نسل‌کشی است، گفت: تعجب ما از مدافعان حقوق بشر و سازمان‎‌های بین‌المللی و کشورهای به‌ظاهر متمدن است که هر از چند گاهی، داعیه‌‎دار حقوق بشر در کشورهای اسلامی می‌‎شوند؛ ولی در این قضایا اقدام شایسته و بایسته‌‎ای انجام ندادند و نخواهند داد.

نورمفیدی افزود: واقعا این صحنه‎‌های رقت‌آور و تاسف باری که انسان از این حادثه در افغانستان مشاهده می‌کند برای هیچ‌کس قابل‌تحمل نیست، آن‌قدر این صحنه‎‌ها دردآور است که اگر کسی در وجودش ذره‎ای انسانیت باشد در مقابل این جنایات ساکت نمی‌نشیند.

وی اضافه کرد: ما یقین داریم دست خدا از قاتلان و کسانی که این خون‎‌های بی‎گناه را ریختند انتقام خواهد گرفت؛ بدون تردید و دیر یا زود این اتفاق خواهد افتاد و عاملان این جنایت‏ها هم در فلسطین و هم در افغانستان به سزای اعمالشان خواهند رسید.

وی بیان کرد: از انسان‌های آزاده دنیا، اندیشمندان و پیروان ادیان الهی انتظار داریم همگی دست در دست هم در برابر این جنایات ضدبشری بایستند و اقدامی جدی در برابر این جنایت‌‎ها صورت دهند.

نورمفیدی با تاکید بر این‌که ریشه این جنایت‎ها بدون تردید مستقیم یا غیرمستقیم استکبار جهانی است، افزود: نباید از این مساله غافل شد، با ریشه و علت باید مبارزه کرد و الا این معلول‌ها هر روز به شکلی و صورتی بروز پیدا می‎‌کنند؛ باید ریشه‎‌ها و علت‌‎ها را از بین برد.

قدس و سرزمین‌های اشغالی از ماه مبارک رمضان شاهد درگیری صهیونیست‌ها با مردم فلسطین هستند؛ هم‌زمان با قدس اشغالی، بسیاری از شهرهای کرانه باختری و نوار غزه نیز به صحنه درگیری شدید فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست در حمایت از ساکنان قدس اشغالی تبدیل شده است.

بر اثر انفجاری که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه روز شنبه هفته گذشته(۱۸ اردیبهشت) در مقابل مدرسه سیدالشهدا(ع) واقع در غرب کابُل (پایتخت افغانستان) رخ داد، بیش از ۸۵ نفر که اکثرا دختران دانش آموز بودند شهید و ۱۵۰ تَن نیز زخمی شدند./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha