انجام آزمایش‌ دوپینگ در پیکارهای کشتی جام تختی

تهران- ایرنا- فدراسیون کشتی به منظور پیشگیری از معضل دوپینگ در نظر دارد آزمایش‌ دوپینگ در رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام جهان پهلوان تختی را در مقیاس بالاتری انجام دهد.

به گزارش ایرنا، چهل و یکمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی و آزاد جام تختی، بعنوان یکی از مراحل اصلی انتخاب ملی‌پوشان برای مسابقات جهانی۲۰۲۱ نروژ به ترتیب روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می‌شود.

فدراسیون کشتی با درخواست از مأموران ضد دوپینگ برای حضور در این مسابقات، عزم خود را برای پیشگیری از معضل دوپینگ جزم کرده و قصد دارد این آزمایشات را در مقیاس بالاتری در این رقابت‌ها به انجام رساند.

همچنین با تصمیم کادرفنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی با توجه به اینکه لازم است در هر وزن از رقابت‌های جام تختی حداقل ۲ «منتخب حقیقی»  شناسایی شوند، در تمامی اوزان دهگانه با توجه به قانون اتحادیه جهانی (۲۰ دقیقه)، پس از مشخص شدن نفرات اول تا سوم مشترک، میان دارندگان مدال‌های نقره و یکی از برندگان مدال برنز (کشتی‌گیری که مغلوب دارنده مدال طلا شده است)، تک کشتی برگزار خواهد شد تا در کنار دارنده مدال طلا، دومین مدعی هر وزن نیز مشخص شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha