استاندار: روند ابتلا به ویروس کرونا در همدان نزولی است

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: براساس گزارش ستاد ملی کرونا و رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان، آمار و روند ابتلا به ویروس در این استان به طرز محسوسی نزولی شده است.

به گزارش ایرنا، «سیدسعید شاهرخی» روز شنبه در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا استان همدان، ابراز امیدواری کرد که این روند نزولی همچنان در این استان تداوم داشته باشد، البته تداوم این وضعیت نیازمند همراهی و همکاری بیشتر و مستمر مردم برای اجرای شیوه نامه های بهداشتی است.

وی اظهار داشت: علت ابتلای ۹۸ درصد افراد به کرونا شرکت در اجتماعات و تماس های درون خانگی است به این معنی که در صورت عدم حضور فرد در اجتماعات، به حداقل رساندن دورهمی های خانگی و رعایت پروتکل های بهداشتی، کار ستاد برای مهار همه گیری ویروس کرونا بسیار آسان می شود.

استاندار همدان تصریح کرد: شاخص سرایت پذیری کرونا در این استان به ۷۳ صدم درصد کاهش یافته که این آمار بسیار امیدوارکننده و نوید بخش است، با این وجود انتظار می رود روند کاهش آمارها موجب عادی انگاری و بی توجهی به شیوه نامه های بهداشتی نشود.

شاهرخی از دستگاه های مسئول، مدیران شبکه های بهداشت و درمان و  فرمانداران خواست نظارت جدی بر اجرای شیوه نامه های بهداشتی داشته باشند ضمن اینکه کمیته اطلاع رسانی ستاد کرونا بیش از پیش به موضوع اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در زمینه رعایت پروتکل ها توجه و تاکید کند.

وی ادامه داد: هر چند هم اینک وضعیت شهرستان های استان همدان، نارنجی است اما رعایت پروتکل های بهداشتی برای بهبود شرایط و قرار گرفتن در وضعیت زرد برای فراهم شدن زمینه فعالیت مشاغل و صنوف مختلف، الزامی است. 

استاندار همدان گفت: براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی حدود ۴۵ هزار نفر در این استان با تزریق واکسن علیه کرونا واکسینه شده اند و این تزریق ها بر اساس سند ملی واکسیناسیون و طبق نوبت بندی همچنان ادامه دارد.

شاهرخی، اعلام خبر آمادگی استان همدان برای تزریق روزانه ۲۵ هزار دوز واکسن را بسیار مسرت بخش دانست و اظهار امیدواری کرد با تامین واکسن مورد نیاز در آینده ای نزدیک شاهد واکسیناسیون عموم مردم علیه این ویروس باشیم. 

به گزارش ایرنا، درحال حاضر تمامی شهرستان های استان همدان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha