کمبود سوخت در آمریکا باوجود از سرگیری فعالیت خط لوله کلونیال

تهران- ایرنا- پایگاه خبری اکسیوس با اشاره به از سرگیری فعالیت خط لوله انتقال سوخت "کلونیال" در پی حمله بدافزاری نوشت: باوجود آغاز بکار این بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا همچنان در بسیاری از مناطق کشور کمبود سوخت وجود دارد.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از این پایگاه خبری آمریکایی، بر اساس داده های جمع آوری شده از سوی شرکت فناوری GasBuddy (این شرکت مسئولیت اجرا و گرداندن تارنماها و اپلیکیشن های مرتبط با قیمت سوخت را در بیش از ۱۴۰ هزار جایگاه سوخت در آمریکا، کانادا و استرالیا برعهده دارد) ایستگاه های سوخت در ۱۲ ایالت و منطقه کلمبیا با وجود از سرگیری فعالیت خط لوله کلونیال در پی حمله بدافزاری که باعث تعطیلی این بزرگترین خط لوله انتقال سوخت آمریکا شد، هنوز با کمبود سوخت روبر هستند.

پیشتر و در روز چهارشنبه هفته گذشته، مسوولان خط لوله کلونیال در بیانیه ای اعلام کردند که چندین روز طول می کشد تا زنجیره تامین سوخت پس از شروع مجدد به حالت عادی برگردد.

همزمان «جنیفر گرنهلم» وزیر انرژی آمریکا در این مورد به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «کمبود سوخت نسبت به روزهای نخست تعطیلی خط لوله کلونیال ۱۲ درصد کاهش یافته است». وی افزود: «طی چند روز آینده تلاش برای بازگشت به حالت عادی ادامه پیدا می کند، ما باید خیلی زود به شرایط عادی بازگردیم».

اما گروه هکری "دارک ساید" که مسئول این حمله بد افزاری بود، ادعا می کند که پس از قطع دسترسی خط لوله کلونیال به زیرساخت های مورد نیاز و باجگیری، فعالیتش در حال اتمام است.

اما کارشناسان امنیتی هشدار می دهند که گروه های مجرمان سایبری غالبا پس از یک عملیات هکری گسترده از هم پاشیده و با نام های مختلف برمی گردند و بنابراین در صورت حمله دوباره هکرها نمی‌توان تشخیص داد که این اختلال از سوی خود شرکت بوده و یا بازهم از طرف هکرهایی مشابه دارک ساید صورت گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha