حدود ۴۵ هزار نفر در استان همدان علیه کرونا واکسینه شدند

همدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که حدود ۴۵ هزار نفر تاکنون در این استان دوز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

به گزارش ایرنا، «رشید حیدری مقدم» روز شنبه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به عملکرد خوب استان همدان در تزریق واکسن کرونا، اظهار داشت: ۴۱ هزار و ۳۸۸ دوز واکسن تا روز گذشته دراین استان تزریق شده ضمن اینکه سه هزار دوز واکسن تولید داخل(انستیتو پاستور) نیز در به متقاضیان همدانی تزریق شده است.

وی با بیان اینکه استان همدان رتبه نخست اجرای مرحله اول فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن انستیتو پاستور را کسب کرده است، افزود: حدود ۱۰۰ درصد کادر بهداشت و درمان، دانشجویان علوم پزشکی، بخش خصوصی زیر مجموعه نظام پزشکی، پاکبان ها و زیر مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران و افراد آسیب پذیر استان همدان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: این استان دارای ۵۸۵ خانه بهداشت و  ۲۰۰ مرکز جامع سلامت است که در صورت تامین و فراهم شدن واکسن موردنیاز، ظرفیت کافی برای تزریق روزانه ۲۵ هزار دز واکسن در استان وجود دارد.

حیدری مقدم ادامه داد: سیاه نمایی در فضای رسانه ای و اجتماعی علیه ایران در رابطه با تزریق واکسن کرونا کاملا غیرمنطقی و غیرعلمی است، چراکه ۱۱۰ کشور جهان حتی یک دز واکسن کرونا را نیز تزریف نکرده اند.

شمار بیماران بستری در بیمارستان ها ۵۰ درصد کاهش یافت

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آمار بیماران بستری استان در اول اردیبهشت، یک هزار و ۶۰۰ نفر بود که اینک به کمتر از ۸۰۰ نفر کاهش یافته و امیدواریم با رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی صنوف و مردم،روند کاهش آن همچنان ادامه یابد.

حیدری مقدم افزود: شمار روزانه بیماران بستری در بیمارستان های استان همدان نیز از ۲۵۰ نفر به ۷۰ بیمار و شمار بیماران سرپایی مثبت نیز از ۸۵۰ نفر به کمتر از ۱۰۰ نفر در روز رسیده است.

وی اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان همدان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳۶ مورد بود که ۸۳ نفر از مراجعان در بخش عادی بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه ۹۰ نفر از بیماران کرونایی استان در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند، افزود: در حال حاضر وضعیت جسمی ۵۸ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

وی گفت: شاخص سرایت پذیری ویروس کرونا به ۷۳ صدم درصد کاهش یافته و بررسی طغیان ها نشان می دهد که ۳۶ درصد بیماران به علت شرکت در اجتماعات و ۶۲ درصد نیز به دلیل تماس درون خانگی به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

وی بیان کرد: طی یک هفته گذشته ۷۳۷ واحد متخلف این استان به علت بی اعتنایی به پروتکل های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و ۴۲ واحد پلمب شد.

به گزارش ایرنا، درحال حاضر تمامی شهرستان های استان همدان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha