۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۱
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84329639
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نماینده سوری : انتخابات سوریه رقابتی و چند صدایی است

تهران – ایرنا - « قصی منصور ثلجه » نماینده مجلس ملت سوریه (پارلمان) گفت : انتخابات ریاست جمهوری سوریه که قرار است در ماه جاری میلادی برگزار شود، در چارچوب رقابت و تکثرگرایی و چند صدایی شکل خواهد گرفت. 

ثلجه امروز (شنبه) در گفت وگوی ویژه با خبرنگار ایرنا در ارتباط با پیام های این انتخابات در سایه جنگ آغاز شده در سال ۲۰۱۱ علیه سوریه و تلاش های آمریکا برای کنار گذاشتن بشار اسد رئیس جمهور سوریه از صحنه اظهار داشت: هر یک از کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه انتخاباتی و دیدگاهش در مورد آینده سوریه پس از جنگ تروریستی و محاصره ظالمانه کشور توسط کشورهای صهیونیستی آمریکایی را ارائه خواهد داد . این کشورها همواره سعی کرده اند تا از راه های گوناگون   سیاست عقب مانده و وامانده خود را بر دمشق تحمیل کرده و استقلال مراکز تصمیم گیری سیاسی و حاکمیت ملی ما را به نفع خویش مصادره نمایند. 
وی در ارتباط با تلاش های آمریکا به منظور کنار گذاشتن بشار اسد رئیس جمهور سوریه از صحنه قدرت ابراز داشت: آمریکا نوک پیکان محور شرارت در جهان و حامی درجه یک طرح های صهیونیستی در جهان عرب و خاورمیانه و منبع بین المللی تروریسم به شمار می رود که سعی دارد استقلال سیاسی کشورها را سلب نماید و با توسل به زور و تروریسم و محاصره اقتصادی و گرسنگی دادن به ملت ها سلطه و دستورکار خود را بر آنها تحمیل کند. 
ثلجه تاکید کرد: بشار اسد بنا به خواست و اراده مردم سوریه و نه خواست و اراده آمریکا رئیس جمهور سوریه است. پاسخ ملت سوریه به آمریکا از ابتدای جنگ تروریستی علیه این کشور آن گاه روشن و آشکار شد که پشت سر رهبر فرزانه و شجاع خود آقای رئیس جمهور بشار اسد و ارتش سوریه گردهم جمع شدند و در راه دفاع از سوریه و شرافت و تمدن و استقلال سیاسی اش و مقابله با طرح های تروریستی - صهیونیستی آمریکایی جانشان را فدا کردند و سوری ها همچنان به میهن خود وفادار خواهند ماند و تمام مردم سوریه در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک جشن ملی شرکت خواهند کرد و تمامی توطئه ها را علیه کشور خود خنثی خواهند نمود. 
در ارتباط با مناطقی همچون الرقه و الحسکه و القامشلی که همچنان در اشغال تروریست ها قرار دارند، ثلجه خاطرنشان کرد: تمام مردم سوریه مایلند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند اما گروه های تروریستی مورد حمایت آمریکا و ترکیه سعی دارند تا در مناطق تحت اشغال خویش مانع از مشارکت مردم در انتخابات شوند. 
قصی منصور ثلجه نماینده پارلمان سوریه در پایان مصاحبه خود با خبرنگار ایرنا تاکید کرد : تمامی سوری ها بی صبرانه در انتظار پیروزی کامل بر تروریست های مورد حمایت کشورهای استکبار جهانی بسر می برند و نیروهای اخوانی و اشغالگر از مناطق تحت اشغال شان بیرون رانده شوند و سرزمین سوریه تا آخرین وجب تحت حمایت و سرپرستی دولت و ارتش سوریه قرار گیرد.  
شایان ذکر است انتخابات ریاست جمهوری در سوریه هر هفت سال یک بار برگزار می شود و این دومین انتخابات پس از سال ۲۰۱۱ و شروع جنگ علیه سوریه به شمار می رود. نیروهای سوریه با کمک نیروهای مقاومت توانستند بخش وسیعی از خاک این کشور را از یوغ اشغالگران تروریست آزاد کنند اما همچنان برخی از مناطق این کشور با حمایت نیروهای بیگانه تحت اشغال تروریست ها قرار دارد. 
دولت سوریه در انتخابات ریاست جمهوری قبلی در سال ۲۰۱۴ بر یک سوم خاک این کشور تسلط داشت اما هم اکنون بیش از سه چهارم سرزمین سوریه را در اختیار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه ۲۶ ماه مه (۵ خرداد) با حضور سه کاندیدا از جمله بشار اسد برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha