ایستگاه‌های مترو اقدسیه و مرزداران تهران افتتاح شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: ایستگاه مترو اقدسیه که آخرین ایستگاه باقی مانده در خط سه مترو تهران بود و همچنین ایستگاه مرزداران در خط ۶ به صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

علی امام روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: خط ۶ مترو تهران با ۳۸ کیلومتر طولانی ترین خط مترو تهران است که ۴ ایستگاه این خط در منطقه ۲ قرار دارد.

وی با بیان اینکه ایستگاه مرزداران در غرب تهران در این خط امروز/شنبه در مراسمی به بهره برداری رسید گفت: ایستگاه شهرک آزمایش نیز در شرف بهره برداری است که در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه نیز ادامه داد: بصورت وئدیو کنفرانسی آخرین و بیست و پنجمین ایستگاه خط ۳ مترو تهران یعنی ایستگاه اقدسیه امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی اظهار داشت: ایستگاه اقدسیه در بخش شمالی خط ۳ مترو تهران که عملیات عمرانی آن از سال ۱۳۹۱ آغاز شده بود که پس از سال‌ها انتظار افتتاح شد.

امام ادامه داد: این ایستگاه با هشت هزار مترمربع زیربنا، بین ۲ ایستگاه نوبنیاد و شهید محلاتی قرار گرفته و با هشت رشته پله‌برقی و ۵ دستگاه آسانسور با طول سکوی ایستگاه ۱۶۰ متر و عمق آن از سطح زمین ۲۳ متر افتتاح شد.

وی دلایل طولانی شدن تکمیل ایستگاه اقدسیه را عمدتاً در ۲ مورد مسائل حقوقی مرتبط با زمین این ایستگاه و نیز مشکل تامین به‌موقع منابع مالی برای بهره‌برداری هرچه سریعتر از آن اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، با توجه به هزینه روزافزون خرید و نصب تجهیزات و همین طور کارهای ساختمانی، ‌ روند تکمیل ایستگاه‌های مترو در شرایط اقتصادی کنونی بسیار دشوار شده است اما با این حال تمام دست‌اندرکاران امر تلاش خود را مبذول داشته‌اند تا با افتتاح ایستگاه‌های بیشتر در خطوط هفتگانه، ‌ دسترسی شهروندان اقصی نقاط پایتخت به شبکه حمل و نقل ریلی درون شهری تسهیل شود.

به گفته وی، به طور مثال میزان هزینه صورت گرفته برای افتتاح همین ۲ ایستگاه اقدسیه و مرزداران در مقیاس قیمت‌های روز در مجموع رقمی بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان بوده که در وضعیت فعلی در آمدهای شهرداری تهران، ‌ رقم قابل‌ توجهی به حساب می‌آید.

امام خاطرنشان کرد: با این اوصاف امیدواریم غیر از ایستگاه‌های ذکر شده، در ماه‌های باقیمانده از دوره کنونی مدیریت شهری، هر ماه به طور میانگین یک ایستگاه مترو به بهره‌برداری برسانیم تا علیرغم محدودیت‌های مالی موجود، ‌ توانسته باشیم باری از روی دوش مردم برداریم و تا حدودی از دغدغه‌های حمل و نقلی کاسته شود.

به گزارش ایرنا، مراسم افتتاحیه ۲ ایستگاه مترو مرزداران و اقدسیه با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری در ایستگاه مرزداران در غرب تهران در حال برگزاری است.

با افتتاح این ۲ ایستگاه شماره ایستگاه های فعال خطوط هفت گانه مترو تهران به ۱۳۹ ایستگاه رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha