مراغه در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفت

مراغه - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: وضعیت کرونا در این شهرستان بر اساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور که در روز جاری، ۲۵ اردیبهشت از سوی وزارت بهداشت اعلام شد، از قرمز به نارنجی تغییر یافت.

اصغر تنومند روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد بستری‌ها در روزهای ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه به ترتیب ۲۲ و ۱۸ نفر بوده که این تعداد نسبت به چند هفته قبل روند نزولی داشته است.

وی ادامه داد: موج چهارم کرونا به تدریج در مراغه در حال فروکش کردن بوده اما وضعیت نارنجی شهرستان در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا همچنان شکننده است.

وی با تاکید بر اینکه بیشتر بیماران بخش مراقبت‌های ویژه مربوط به بستری‌های یک ماه گذشته است، اضافه کرد: در حال حاضر تعداد بستری‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه بالاست و با این روند طی روزهای آینده شاهد افزایش تعداد فوتی در شهرستان خواهیم بود.

مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد؛ این شهرستان با اوج‌گیری موج چهارم کرونا و از ۱۸ فروردین ماه سال جاری تاکنون در وضعیت قرمز قرار داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha