بنیاد مستضعفان ۵۰ میلیارد تومان برای توسعه درمیان اختصاص داد

بیرجند - ایرنا - مسوول نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در شهرستان درمیان گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال جاری بنیاد مستضعفان ۵۰ میلیارد تومان برای ارتقای زیرساخت‌ها، تعالی فرهنگی و پویایی اقتصاد این شهرستان مرزی هزینه می‌کند.

حجت الاسلام سعید پورمهدوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر این اعتبار در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی شهرستان هزینه خواهد شد، البته نگاه ما در شهرستان درمیان تک بعدی نیست و با نگاه همه جانبه در حال فعالیت هستیم.

وی بیان کرد: امسال به صورت ویژه در حوزه بانوان شهرستان هم ورود خواهیم کرد تا بخشی از دغدغه‌های این قشر از جامعه را رفع کنیم و در این خصوص تشکیل شورای بانوان در دستور کار است.

 مسوول نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در شهرستان درمیان گفت: بنیاد مستضعفان در کنار دولت برای محرومیت‌زدایی اقدامات مختلف را اجرایی می‌کند و اولویت اصلی ما در شهرستان درمیان رفع مشکلات مختلف مردم است.

وی افزود: سال گذشته نیز بنیاد مستضعفان در ۵۵ پروژه عمرانی، اقتصادی، فرهنگی، سلامت و ورزشی شهرستان درمیان، ۲۰ میلیارد تومان مشارکت اقتصادی کرده و از این تعداد ۴۴ پروژه عمرانی بوده که نقش مهمی در ارتقای زیرساخت‌های منطقه داشته است.

پورمهدوی گفت: اکنون در حال آماده‌سازی برای نصب یک دستگاه اکسیژن‌ساز در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) اسدیه هستیم و نصب این دستگاه در هفته جاری با اعتبار یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تکمیل می‌شود.

وی اضافه کرد: مبارزه با آفت زنگ زرشک در منطقه قهستان نیز با مشارکت مردم و اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان برای تکمیل ۱۰۰ واحد مسکن محرومان مددجویان کمیته امداد یک میلیارد تومان مشارکت کرده است گفت: برخی مددجویان کمیته امداد توان اقتصادی تکمیل واحدهای خود را نداشتند که در این زمینه ورود پیدا کردیم و برای تکمیل هر واحد مسکونی ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شد.

مسوول نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان در شهرستان درمیان افزود: سال گذشته در این شهرستان هشت میلیارد تومان تسهیلات اشتغال با کارمزد ۲ درصد پرداخت شده که نقش موثری در ایجاد و تثبیت اشتغال در این منطقه مرزی داشته است.

وی گفت: همچنین در ماه مبارک رمضان امسال ۳۰ هزار غذای گرم را با همکاری نیروهای مردمی و جهادی، طبخ و توزیع کردیم.

همزمان با سفر معاون اول رییس جمهوری به استان خراسان جنوبی و برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر در این استان - ۱۵ مهر ۹۸ - برای چهار شهرستان‌ مرزی استان تفاهم‌نامه‌هایی امضا شد که این مناطق دارای ضریب محرومیت بیشتر از سایر نقاط هستند.

براساس این تفاهم‌نامه‌ها ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نهبندان، کمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش دُرح سربیشه، قرارگاه سازندگی بسیج در زیرکوه و بنیاد مستضعفان برای شهرستان درمیان دستگاه‌های معین توسعه انتخاب شدند.

خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان در چهار شهرستان سربیشه، نهبندان، درمیان و زیرکوه مرز مشترک دارد و شهر اسدیه مرکز شهرستان درمیان در ۱۰۵ کیلومتری بیرجند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha