جانفشانی کادر پزشکی غزه زیر بمباران صهیونیست‌ها

غزه - ایرنا- با وجودی که حملات رژیم صهیونیستی امکان کمک به مناطق مختلف نوار غزه را با مانع روبرو کرده است اما نیروهای امداد رسان و کادر پزشکی ، زیر بمباران هواپیماهای اسراییل همچنان به کمک رسانی خود به مجروحان ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از غزه، هواپیماهای رژیم صهیونیستی به کشتار شهروندان فلسطینی و جنایت آفرینی بیشتر در مناطق مختلف نوار غزه ادامه می دهند.

۱۰ شهروند فلسطینی از جمله شش کودک و دو زن در حمله هوایی بامداد امروز (شنبه) رژیم صهیونیستی به یک خانه در اردوگاه «الشاطی» در غرب شهر غزه به شهادت رسیدند و ۱۵ نفر دیگر زخمی شدند.

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی در این حمله، خانه یک شهروند فلسطینی به نام «ابوحطب» در نزدیک بازار اردوگاه الشاطی را هدف قرار دادند که باعث فروریختن خانه روی ساکنان آن و انهدام کامل یک خانه دیگر و وارد شدن خسارت به تعداد زیادی از خانه های مجاور شد.

تاکنون از میان شهدای این حمله صهیونیست ها که به مجتمع پزشکی الشفاء شهر غزه منتقل شدند، علاء ابو حطب (۵ ساله)، بلال علاء ابو حطب (۱۰ ساله)، یوسف علاء ابو حطب (۱۱ ساله)، یاسمین محمد حسان (۳۱ ساله)، عبد الرحمن محمد الحدیدی (۸ ساله)، صهیب محمد الحدیدی (۱۴ ساله) و مها محمد الحدیدی (۳۴ ساله) شناسایی شده اند.

مجروحان این جنایت صهیونیست ها نیز به بیمارستان الشفاء منتقل شده اند و بنا بر گزارشها، یک کودک شیرخواره فلسطینی از مرگ حتمی نجات یافته است.

جانفشانی کادر پزشکی غزه زیر بمباران صهیونیست‌ها

در شرق اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه نیز چهار شهروند فلسطینی در حمله صهیونیست ها به منطقه «تل قلیبوا» شهید و ۱۰ نفر دیگر زخمی شدند.

 ارتش رژیم صهیونیستی هم یک مسجد و یک کودکستان و چند خانه را در این حمله ویران کرد.

 پیکر شهدای این حمله صهیونیست ها تا لحظه مخابره خبر به خاطر شدت آتش ارتش رژیم صهیونیستی در خیابانها روی زمین مانده است و نیروهای امدادرسان به خاطر شدت آتش نتوانسته اند خود را به آنها برسانند.

«اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در منطقه نوار غزه گفت: تجاوزگری صهیونیست ها به این منطقه برای ششمین روز متوالی ادامه دارد و براساس آمار غیرنهایی، این حملات ۱۳۹ شهید از جمله ۳۱ کودک و ۱۹ زن و همچنین ۹۲۰ زخمی برجای گذاشته است که ۳۳ نفر از زخمی ها همچنان در اتاق های مراقب های ویژه و اتاق های جراحی هستند.

وی افزود: وزارت بهداشت فلسطین همچنان قادر است که به شمار مجروحان رسیدگی کند اما اگر تجاوزگری صهیونیست ها ادامه یابد، چه بسا این امر بر توان وزارت بهداشت برای ارایه خدمات امدادرسانی و مراقبت های پزشکی تاثیر منفی بگذارد.

جانفشانی کادر پزشکی غزه زیر بمباران صهیونیست‌ها

القدره با اشاره به اینکه پرسنل امدادی و پزشکی از حملات صهیونیست ها در امان نیستند و رژیم صهیونیستی به قوانین و موازین بین المللی مبنی بر لزوم حفاظت از پرسنل پزشکی و امدادی در شرایط جنگی و حمله نکردن به آنها عمل نمی کند، گفت: پرسنل و کادر پزشکی هم اکنون نظیر پرسنل سایر نهادها و موسسات غیرنظامی و عموم ملت فلسطین از حفاظت و پوشش برخوردار نیستند و درحال تردد هدف قرار می گیرند و سه مرکز پزشکی وزارت بهداشت فلسطین و یک مرکز هلال احمر و یک مرکز قرنطینه فلسطین در نوار غزه هدف حملات اشغالگران قرار گرفته است.

وی افزود: این حملات عملکرد پرسنل امدادی و پزشکی و توانایی آنها برای رسیدنِ امن به مناطق مختلف نوار غزه را با مانع روبرو کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha