هادی العامری به صدر پیوست، برای حمایت از فلسطین به خیابان‌ها بیایید
شب گذشته، میدان تحریر؛ آماده سازی مقدمات تظاهرات توسط جوانان عراقی

بغداد - ایرنا - «هادی العامری» رهبر «ائتلاف فتح» در پارلمان عراق با انتشار بیانیه‌ای از مردم این کشور دعوت کرد که امروز (شنبه) در موعد مقرر شده توسط «مقتدی صدر» در بغداد به تجمع و راهپیمایی در حمایت از مردم فلسطین بپیوندند.

به گزارش ایرنا، العامری در بیانیه خود آورده است که قرار بود فردا (یکشنبه) تجمع اعتراض آمیز به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین برگزار شود، اما به منظور حفظ وحدت و یکپارچگی موضع ملت عراق، این تجمع به امروز موکول شده است.

وی از همه مردم عراق دعوت کرد که در این «تجمع همبستگی با ملت فلسطین» شرکت کنند و همچنین درخواست کرده که هیچ پرچمی جز پرچم عراق و فلسطین برافراشته نشود.

العامری پیش از این در تماس‌های تلفنی جداگانه با «اسماعیل هنیه» و «زیاد نخاله» رهبران مقاومت در غزه، از ملت فلسطین حمایت کرده بود.

وی در این تماسها با بیان اینکه حالا برای همیشه دروغ شکست ناپذیر بودن ارتش رژیم صهیونیستی به پایان رسیده، تاکید کرد که اکنون معادله جدید «موشک در برابر موشک» ترسیم شده است.

رهبر ائتلاف سیاسی فتح عراق همچنین تصریح کرد که «ما در این جنگ که جنگ امت اسلامی است، با شما در یک جبهه و خندق هستیم».

مقتدی صدر دیروز در صفحه توییتر خود نوشت که لازم است تجمعی اعتراض آمیز همراه با خشم (از اقدامات صهیونیست‌ها) و مسالمت آمیز برابر قانون عراق و رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در «میدان تحریر» بغداد صورت گیرد و از «هرکسی که می‌خواهد اعتراض کند»، دعوت کرد تا به این تجمع بپیوندد.

مقتدا صدر در ادامه نوشت: در این اعتراضات باید پرچم فلسطین بر افراشته و پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شود. وی تاکید داشت که باید «اشغالگری‌های متجاوزان صهیونیست، پشتیبانی حامیان آنها و مساله عادی سازی روابط با این رژیم، در تظاهرات مردمی محکوم شود».

مکان و زمان این تظاهرات میدانهای تحریر (آزادی) در شهرهای بغداد، کربلا و نجف، راس ساعت ۴ عصر امروز اعلام شده است.

گزارش خبرنگار ایرنا از بغداد حاکی است که مردم عراق دیشب ساعاتی پس از توییت مقتدر صدر، بطور خودجوش به میدان تحریر بغداد رفته و به آماده سازی مقدمات این تجمع اعتراضی پرداختند.

میدان تحریر بغداد پس از اعتراضات سال ۲۰۱۹ عراق تاکنون هر روزه و تقریبا در ۲۴ ساعت شبانه روز با ماموران امنیتی احاطه شده است.

مردم عراق در روزهای گذشته در شهرهای مختلف مخصوصا شهرهای مذهبی و پایتخت، راهپیمایی‌هایی در حمایت از مردم فلسطین ترتیب داده‌اند.

رژیم صهیونیستی در چند روز گذشته از زمین و هوا نوار غزه را مورد حمله وحشیانه قرار داده که تاکنون دهها غیرنظامی فلسطینی در این باریکه به شهادت رسیده که اکثر آنها را کودکان و زنان تشکیل می‌دهد.

نیروهای مقاومت اسلامی نیز در پاسخ به حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه، سرزمینهای اشغالی را هدف موشک و راکتهای خود قرار داده‌اند که در این میان چندین نظامی صهیونیست کشته شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha