ضرغامی: سفرای ما باید مروج سیاست خنثی سازی تحریم باشند

تهران-ایرنا- سید عزت الله ضرغامی رییس پیشین صدا و سیما و داوطلب در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دور زدن یا برداشتن تحریم اگر چه مهم است اما راه اصلی خنثی سازی است و سفرای ما باید مبلغ و مروج و کنشگر این سیاست باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا سید عزت الله ضرغامی امروز شنبه پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با طرح پرسش که چرا می‌آیم، گفت: اشراف و مستکبران با تمام قوه و هیمنه، رخ در رخ محرومان و مستضعفان، به تاراج و چپاول بیت‌المال مشغولند و نمرود وار، ستم‌دیدگان ایران زمین را به بند اسارت و محرومیت می‌کشند. تبارگرایان و اصحاب نکبتِ قدرت و ثروت، مکیدن خون فرودستان را پیشه‌ بت‌پرستانه‌ی خود ساخته و بر اسب راهوار آن و هزارتوی سیاست، مستانه و فرعون‌وار می‌تازند.

این داوطلب ریاست جمهوری با بیان اینکه هنوز خون شهیدان وارسته و پاکباز انقلاب و دفاع‌مقدس می‌جوشد، اظهار کرد: یاران و هم‌نفسان آن‌ها و نیز مردم مظلوم و بی‌پناه در باتلاق و مرداب تدارک شده‌ مرفهین بی‌درد برآمده از مناسبات رانتی و الیگارشی خودکامان و سلطان‌های نوظهور، مردم ایران زمین را گرفتار و زمین‌گیر کرده است.

ضرغامی با بیان اینکه تردیدی در بی تدبیری روحانی ندارم گفت: آنهایی که باید پاسخگوی رفتار ۸ ساله باشند، در پشت دو قطبی مذاکره و ضد مذاکره و دیگری فضای مجازی و فیلترینگ سنگر می گیرند. ملت ایران بدانند فرصت تاریخی مذاکره را دولت آقای روحانی گرفت. او  نشان داد نه توان صحبت با داخلی‌ها و نه توان صحبت با دنیا را دارد و در هر دو مورد شکست خورد. 

داوطلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر روحانی توان مذاکره از موضع قدرت در طول این مدت به کار می گرفت وضعیت مردم بسیار  بهتر بود. ناتوانی دولت در مذاکره با دنیا در کنار کلکسیون دیگر ناتوانی‌های دولت می‌گذاریم. 

وی راه حل اساسی تحریم را خنثی سازی عنوان و تصریح کرد: دور زدن یا برداشتن تحریم اگر چه مهم است اما راه اصلی خنثی سازی است و سفرای ما باید مبلغ و مروج و کنشگر این سیاست باشند. از این نظر سفیران را تحت نظارت قوی انتخاب خواهم کرد.

 ضرغامی افزود: برخی آقایان از الان برای سفیرشدن در کشورهای مختلف انتخاب شدند. دست نگهدارند چون اکثر آنان هماهنگی ندارند و من آنها را برمی‌گردانم و هشدار می‌دهم دولت این کار را نکند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha