چگونگی ایجاد مانع برای سارقان خودرو

تهران- ایرنا- رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا بر ضرورت ایجاد مانع برای سارقان خودرو تاکید و از هموطنان خواست توجه بیشتری به رعایت نکات ایمنی به ویژه در زمان ترک خودرو داشته باشند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس،  سرهنگ شهاب امینی با اشاره به شناسایی و دستگیری اعضای چند باند حرفه ای سرقت خودرو توسط کارآگاهان پلیس آگاهی سراسر کشور، افزود: بررسی های پلیسی نشان می دهد حتی حرفه ای ترین سارقان هم به دنبال سرقت های کم دردسر و راحت بوده و به ندرت سراغ خودروهایی می روند که موارد ایمنی در آن ها به خوبی مورد توجه قرار گرفته است.

وی در ادامه، افزایش ریسک سرقت خودرو برای سارقان از طریق استفاده حداکثری از تجهیزات ایمنی کمکی (دزدگیر، قفل پدال، سوئیچ مخفی، قفل رینگ و قفل کاپوت) به خصوص در خودروهای تولید سنوات قبل را با اهمیت توصیف و بر ضرورت پرهیز از رها کردن خودرو در مکان های خلوت، تاریک و کم تردد تاکید کرد.

این مقام انتظامی همچنین به کمبود پارکینگ های عمومی در معابر و مراکز خرید نیز اشاره کرد و گفت: اگرچه اقدامات مناسبی از سوی شهرداری ها و بخش خصوصی برای افزایش تعداد پارکینگ های عمومی در سال های اخیر صورت گرفته؛ اما توسعه این امر و ارتقای فرهنگ استفاده از پارکینگ (عمومی و اختصاصی)، گام مهمی در کاهش وقوع سرقت در جامعه به شمار می رود.

سرهنگ امینی از هم میهنان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک (پرسه زدن افراد ناشناس اطراف خودروهای پارک شده)، مراتب را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha