تزریق واکسن کرونا به ۱۱ هزار ایلامی و کشف محموله سلاح تروریستی

ایلام - ایرنا - هفته گذشته موارد ابتلای روزانه، بستری‌های و فوتی‌ها کرونا در استان ایلام کاهشی و همزمان با نزولی شدن روند پیک چهارم کرونا، واکسیناسیون نیز بر اساس اولویت دنبال شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی ایلام از مجموع ۲۲ هزار دوز واکسن کرونای وارد شده به استان، ۱۱ هزار دوز به واجدان شرایط تزریق شد.

هفته گذشته در آستانه تعطیلات عید فطر و بر اساس دستور ستاد ملی کرونا، هرگونه تردد و ورود و خروج خودروها به داخل و خارج استان  ممنوع شد.

نماز عید فطر در استان ایلام با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در نقاط مختلف استان برگزار شد و نمازگزاران شهر ایلام نیز نماز خود را در محوطه مصلی اقامه کردند.

هفته گذشته همچنین سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تیپ سپاه استان ایلام مستقر در غرب کشور موفق به کشف محموله سلاح‌های تروریستی شدند.

تخلف زیستی محیطی شرکت پتروشیمی ایلام در خروج پساب آلوده این شرکت به رودخانه پایین دستی باعث مرگ هزاران ماهی و آبزی ساکن در این زیستگاه شد و مدیرعامل این شرکت به علت آلودگی گسترده زیست محیطی به مراجع قضایی فراخوانده شد.

۲۲هزار دوز واکسن کرونا وارد ایلام شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۲۲ هزار و ۸۰۳ دوز واکسن کرونا وارد استان شده که از این تعداد ۱۹ هزار و ۱۰۱ دوز مربوط به مرحله اول نفر و سه هزار و ۷۰۲ مورد نیز مربوط به مرحله دوم است.

به گزارش ایرنا، جمیل صادقی فر شامگاه جمعه در کارگروه رسانه ای کرونا ایلام اظهار داشت: از تعداد واکسن های دریافتی مراحل اول (۱۹ هزار و ۱۰۱ دوز) تاکنون هشت هزار و ۸۷۷ دوز تزریق شده و از سه هزار و ۷۰۲ دوز دوم نیز ۲ هزار و ۱۶۲ دوز واکسن تزریق شده است.

۱۱ هزار ایلامی واکسن کرونا تزریق کردند  

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: واکسن کرونا تاکنون به ۱۱ هزار ایلامی تزریق شده است‌ و انتظار می رود مردم استان از این فرصت استفاده و پس از اعلام وزارت بهداشت برای تزریق کرونا هر گروه سنی بیشترین همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، جمیل صادقی فر روز سه شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان اظهار داشت: استقبال مردم از تزریق واکسن کرونا در استان بسیار کم بوده و اگر چنانچه مردم بیشتر همکاری کنند بیش از این میزان تزریق در استان به ثبت می رسید.

معاون استاندار: ورود خودروهای غیربومی به استان ایلام ممنوع است

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار ایلام گفت: ورود خودروهای غیر بومی از مبادی نقاط پنج گانه استان نظیر سپتون، پل گاومیشان، ورودی شباب، ایوان و پل سیمره هلیلان از ساعت ۱۴ امروز سه شنبه تا ساعت ۱۴ روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ممنوع است.

به گزارش ایرنا، معروف بسطامی روز سه شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با کرونای استان اظهار داشت: پس آغاز ممنوعیت ورود خودروهای با پلاک غیر بومی به استان و خروج خودروهای با پلاک بومی به خارج از استان، دستگاه های ناظر بصورت روزانه گزارش عملکردی خود را ارائه دهند.

۹۴ ابتلای جدید کرونا در ایلام ثبت شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۹۴ ابتلای جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان ثبت شده که با این احتساب مجموع مبتلایان استان به ۳۷ هزار و ۷۰۹ نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر محمد کریمیان روز جمعه اظهار داشت: در این مدت(۲۴ ساعت گذشته) ۲۲ بستری جدید ناشی از کرونا در مراکز درمانی بستری شدند و مجموع بسترهای موجود استان به ۱۳۸ نفر کاهش یافت.

زنگ نابودی رژیم غاصب صهیونیستی به صدا درآمده است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: تداوم مبارزه عملی مردم فلسطین با اسراییل غاصب زنگ نابودی این رژیم اشغالگر را به صدا درآورده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین الله نور کریمی تبار روز پنج شنبه در خطبه های نماز عید سعید فطر ایلام با اشاره به حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه گفت: حادثه تلخ تر، آنچه که در فلسطین اتفاق می افتد این است که مردم روزه دار فلسطین که به خانه خدا پناه برده اند تا اقامه نماز کنند مورد خشونت اشغالگران قرار گرفته اند، اشغالگران جنایتهای خود را گسترش داده اند و با زور صاحب خانه را بیرون کرده و به تملک خود در می آورند و هیچ رسانه ای در آمریکا و اروپا مدافع این مظلومان نمی شود.

محموله سلاح های تروریستی در غرب کشور کشف و ضبط شد

روابط عمومی سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام در اطلاعیه ای از کشف و ضبط محموله سلاح های تروریستی در غرب کشور خبر داد.

 به گزارش ایرنا، در متن این اطلاعیه آمده است: با رصد اطلاعاتی و شبانه‌روزی رزمندگان تیپ امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام در ارتفاعات سخت گذر منطقه ماموریتی تیپ امیرالمؤمنین(ع) در غرب کشور طی دو عملیات، محموله سلاح های ویژه تروریستی کشف و ضبط شد.

ایلام مقام اول امنیت سرمایه گذاری کشور را کسب کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از کسب مقام اول استان از نظر امنیت سرمایه گذاری در بین استان های کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، جهانگیر رستمزاد اظهار داشت: بر اساس گزارش یازدهمین سنجش فصلی شاخص امنیت سرمایه گذاری در کشور و پس از ارزیابی هفت هزار و ۷۹۵ فعال اقتصادی نمونه سراسر کشور، استان ایلام مقام اول امنیت سرمایه گذاری را کسب کرد.

امام‌جمعه ایلام: انتخابات در ایران فعالیتی مدنی برپایه مردم‌سالاری است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی یک فعالیت مدنی برگرفته از جهان‌بینی مردم سالاری است چرا که حضور و مشارکت مردم رکن و اساس اصلی انتخابات است.

حجت‌الاسلام و المسلمین اله‌نور کریمی‌تبار روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مردم به طور مستقیم سرنوشت چهار سال کشور را با انتخاب‌های خود رقم می‌زنند و این میزان مشارکت مردم در همه‌پرسی‌ها در دنیا کم‌نظیر است.

امام جمعه ایلام: با تخلف های انتخاباتی با جدیت برخورد شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: مسوولان برگزاری انتخابات باید بدون مماشات از هرگونه تخلف انتخاباتی جلوگیری و با افراد متخلف به شدت برخورد کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار روز دوشنبه در دیدار با معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام و مدیران زیرمجموعه این معاونت اظهار داشت: باید انتخاباتی سالم و با رعایت قانون برگزار شود و همچنین نباید فرآیند تایید یا رد صلاحیت نامزدهای انتخابات شورای اسلامی تحت تاثیر صاحبان نفوذ قرار بگیرد.

مردم، مهم ترین تولیدکننده امنیت پایدار در جامعه هستند

فرمانده انتظامی ایلام گفت: اقشار مختلف مردم مهم ترین تولید کننده امنیت در سطح جامعه به شمار می روند و بدون مشارکت شهروندان برقراری نظم عمومی میسر نمی شود.

به گزارش ایرنا، سردار دلاور القاصی مهر روز شنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا مرکز ایلام اظهار داشت: امنیت زیربنای تمامی فعالیت های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی است و هر اقدامی در حوزه های گوناگون نیازمند برقراری امنیت پایدار است.

فرماندار آبدانان: تکمیل تونل کبیرکوه نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان است

فرماندار آبدانان گفت: تونل بزرگ کبیرکوه بین شهرستان های آبدانان و دره شهر با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی برای تکمیل نهایی نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش ایرنا، سیروس مرادحاصلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وضعیت این پروژه اظهار داشت: طول این تونل با مجموع ۹ تونل فرعی، پنج هزار و ۸۰۰ متر است که از این میزان چهار هزار و ۹۲۰ متر آن در دولت تدبیر و امید حفاری شده است.

۵۸۰ میلیارد ریال برای محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار ایلام هزینه شد

مسوول سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: بیش از ۵۸۰ میلیارد ریال در قالب پنج هزار و ۶۱۶ پروژه عمرانی نظیر ساخت پل، مسجد، خانه، طرح هادی روستایی و جاده بین مزارع سال ۹۹ در این استان هزینه شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ علی ملک‌زاده شامگاه دوشنبه در نشست استاندار ایلام با گروه های جهادی بسیج سازندگی استان اظهار داشت: ۸۴۷ گروه جهادی شناسنامه دار در قالب ۲۲ گروه تخصصی با هشت هزار و ۴۷۰ نفر در مناطق کم برخوردار و محروم استان فعالیت می کنند.

پنبه برای اولین بار در ایلام کشت شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: ۴۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان برای اولین بار به کشت پنبه اختصاص یافته است.

حشمت اله زرین جوب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۴۰۰ هکتار کشت پنبه در شهرستان هلیلان قرار دارد و کشت ۴۰۰ هکتار دیگر در این شهرستان و ۴۰۰ هکتار هم در شهرستان ایوان در دست اقدام است.

خشکسالی تامین آب و علوفه دام های عشایر ایلام را تهدید می کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام خواستار تامین آب شرب و علوفه دام های عشایر استان شد و گفت: با توجه به خشکسالی و کاهش نزولات جوی باید حامی قشر عشایر باشیم.

به گزارش ایرنا، جهانگیر رستم زاد روز یکشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات عشایر ایلام اظهار داشت: عشایر جزو قشر مولد و تولیدکننده جامعه محسوب شده و بسیاری از محصولات و فرآورده های گوشتی و پروتئینی را تامین می کنند.

تخلف زیست محیطی مدیرعامل پتروشیمی ایلام را به مراجع قضایی کشاند

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایلام به علت آلودگی گسترده زیست محیطی این شرکت به مراجع قضایی فراخوانده شد.

غلامرضا ابدالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رهاسازی پساب آلوده خروجی غربی این شرکت به رودخانه پایین دست آن واقع در شهرستان تازه تاسیس چوار باعث اتلاف و مرگ هزاران قطعه ماهی و آبزیان دیگر ساکن در این زیستگاه آبی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha