۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۰
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 84329462
۰ نفر

برچسب‌ها

خشونت داخلی در اسراییل، پیامد حملات رژیم صهیونیستی به غزه

تهران – ایرنا – رژیم صهیونیستی در پی حملات خونبار خود در روزهای اخیر به باریکه غزه، اکنون شاهد کشیده شدن دامنه خشونت‌ها به داخل اسراییل است به گونه ای که ساکنان اسراییل را با شرایط بی سابقه ای مواجه کرده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، درحالی که کابینه رژیم صهیونیستی وضعیت بی ثباتی را به رهبری بنیامین نتانیاهو تجربه می کند، به گونه ای که طی ۲ سال چهار انتخابات ناکام حاصل آن بوده است، نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال درگزارشی نوشت: اسرائیل با چالش جدیدی دست به گریبان است؛ خشونت، این بار در داخل اسرائیل و در میان ساکنان خود اسرائیل گسترش یافته است.

وال استریت ژورنال در ادامه نوشت: ساکنان اسرائیل اکنون با یکدیگر در نزاع هستند.

این نشریه آمریکایی افزود: اسرائیل در حالی که بار دیگر و به تازگی شهروندان غزه را هدف حملات خود قرار داده است حال با چالشی  از درون  مواجه است، همسایه علیه همسایه، یهودیان و عرب های ساکن اسراییل با اسرائیلی ها به نزاع و خشونت برخاسته اند، خشونت اجتماعی که طی چند دهه گذشته بی سابقه است.

این گزارش می افزاید: طی روزهای اخیر صدها نفر از ساکنان شهر « لاد » واقع در مرکز اسرائیل به دنبال حملات ادامه دار علیه غزه با پرچم های فلسطینیان به خیابان ها آمده و نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

این نشریه آمریکایی نوشت: از سوی دیگر یهودیان ساکن شهر ساحلی«بت یام» اسرائیل که در جنوب تل آویو واقع است، در روزها اخیر بدنبال عرب های ساکن اسرائیل بوده و آنها را مورد خشونت قرار دادند.

وال استریت ژورنال نوشت: خشونت های داخلی که در سراسر اسرائیل درحال گسترش است با واکنش «رئوین ریولین»  رئیس جمهوری اسرائیل همراه شد که آن را صحنه هایی مشابه با صحنه های «قتل عام» در داخل اسرائیل توصیف  کرد.

حضور باندهای جنایتکار در خشونت های داخلی اسرائیل- خطر جنگ داخلی

وال استریت ژورنال افزود: از زمان حملات اسرائیل به غزه، خشونت های مشابهی در حال گسترش در تمامی اسرائیل است که در این خشونت ها باندهای جنایتکار نیز حضور دارند، بنابر نظر بسیاری از ساکنان اسرائیل، اکنون جامعه  در آستانه یک جنگ داخلی قرار گرفته است.

این گزارش می افزاید: اسرائیل سطح عملیات نظامی خود در باریکه غزه را بالا برده و نظامیان اسراییل با تانک و توپخانه به سمت مرز با غزه روی آورده اند، تنها طی پنج روز عملیات نظامی اسرائیل ۱۲۶ فلسطینی ساکن باریکه غزه جان باخته اند.

به گزارش ایرنا، تنش در مرز غزه با فلسطین اشغالی طی روزهای اخیر افزایش یافته و با حملات راکتی نیروهای مقاومت از یک سو و حملات هوایی و توپخانه ای ارتش رژیم اشغالگر از سوی دیگر همراه بوده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیست جمعه ۲۴ اردیبهشت برای پنجمین روز پیاپی به حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی ها ادامه دادند.

مقاومت فلسطین در پاسخ به ادامه تجاوزهای صهیونیست ها و حملات به غزه، همچنان به موشک باران سرزمین های اشغالی ادامه می دهد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، از دوشنبه گذشته تاکنون بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به غزه، ۱۲۶تن از جمله ۳۱ کودک و ۲۰ زن شهید و بیش از ۹۵۰ تن نیز زخمی شده اند.

*۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha